2018 Güneş Gözlüğü Modası

Paylaş
 

Güneşli yaz günleri, gözleri fazlası ile zorluyor, gözün doğrudan güneş ışınları ile temas etmesi göze zarar veriyor. Güneşin uv ışınlarından ve zararlı etkilerinden korunmak için, güneşli havalarda mutlaka güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Güneş gözlüğü kullanırken yapacağınız tercihlerde güneş gözlüğü cam kalitesi, ürünün modaya uygunluğu ve kullanışlılığı konularına dikkat etmelisiniz. Yazın hem güzel görünmek hem de göz sağlığınızı korumak için güneş gözlüğü kullanın. Birçok çeşitte güneş gözlüğü bulmak mümkün, bunların arasında her sene popüler olan bir kaç model olur 2018 güneş gözlüğü modası için en çok kullanılan iki güneş gözlüğü aşağıdaki gibidir.

Kedi Gözü veya Retro Üçgen Gözlük

2018 yılında her üç kişiden birinin gözünde göreceğiniz gözlük modelidir. Ünlüsünden, normal halkına kadar, orijinalleri olduğu kadar piyasada replikası da olağanüstü düzeyde çokluk gösteren bir üründür Kalp yüz şekline sahip olan ve belirgin elmacık kemikli yüzlere tam oturur. Kedi gözü biçiminde şekli olan bu retro gözlük, elmacık kemikleri ön planda tutar ve göz çevrenizi çok daha küçük gösterir. Her yüze yakışmayan bir modeldir. Farklı duruşu ile dikkat çeker, estetik ve havalı bir görüntüye sebebiyet verir. Kalp yüz şekline uygunluğu ile bilinir. Kullanımı kolaydır. Göz sağlığı açısından orginal alınması tavsiye edilir.

Oval Retro Gözlük

2018 Yılının trendlerinde bu sene retro modeller yer alıyor. Eski yıllara ait bu modeller, zaman geçtikçe bir akımla geri dönüyor ve kendini tekrar ediyor. 2018de popüler olan bir diğer modelde oval gözlükler küçük bir yapıya sahip, yuvarlak ve büyük yüzlere uygun olmayacaktır. Dikdörtgen yüz hatlarına sahip olan kişilerin tercih etmesi gereken bir üründür. Dikdörtgen yüze en uygun gözlük biçimidir. Yuvarlak biçimiyle sert hatları yumuşatır.

Bu yazı 798 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun