2018 Renkli Elbise Modası

Paylaş
 

Yazın en çok kullanılan kıyafetlerin arasında elbiseler yer alır. Bir bayanın gardırobunda mutlaka en az iki elbise bulunur. Elbiseleriniz aslında ruh halinizi yansıtır. Rengi, deseni, modeli tamamen sizin zevkinizdir çünkü. 2018 renkli elbise modası sizin seçtikleriniz ve size yakışan kadarıdır.

Renkli Elbiselerde Seçim

Elbise seçerken dikkat etmeniz gereken detay boyunuzdur. Elbise boyu sizin boyunuz ile orantılı olmalıdır. Kısa bir boya sahipseniz midi boy elbiseleri tercih edebilirsiniz. Uzun boylu iseniz zaten uzun elbiselerde sizi doğru ifade edecektir. Ten renginiz de elbise seçiminde oldukça etkilidir. Açık renk bir ten üzerinde çoğu model hoş durabilir. Fizik yapınız da bu konuda size yardımcı olur.

Elbise Giymenin Avantajları

Elbise bir bayana çok yönlü avantaj sağlar. Bütün bir kumaş olması sebebi ile alt ve üst uydurma durumundan kurtarır sizleri. Uyum sağlamanız gereken kullanılan aksesuar, çanta ve ayakkabıdır. Elbiselerde renkler önemlidir. Hareketli fazla renkli kumaşlara yöneldiğinizde elinizden geldiğinde takı ve diğer aksesuarları sade tutmalısınız. 2018 renkleri baz alınırsa sarı, fuşya, canlı renkler trendedir. Takılarda da soft renkleri tercih etmelisiniz. Bu sayede uyum yakalayabilirsiniz.

Elbiselerde Beden Ayarlaması Nasıl Yapılır?

Orantısız bir vücut hattına sahip olabilirsiniz. Kalça kapatmada mükemmel olan elbiseler bu sebeple bile tercih edilebilir. Göğüs bölgeleri maalesef pek saklama şansına sahip değilsiniz. Sadece bedeninizden biraz bol elbiseleri tercih ederseniz saklama ihtimaliniz olabilir. Çok dar elbiseler sizi sıkı göstermesi sebebi ile kusurları daha çok belli eder. Elbiseler yaz kış giyilebilen çok yönlü kıyafetlerdir. Dolgu topuk kullanımı ile de ayrı bir şıklık yakalayabilirsiniz. Günlük kullanım için tercih edeceğiniz elbiseler genellikle spor model olması sebebi ile dolgu topuk ve spor ayakkabı ile kombin sağlanabilmekte.

Bu yazı 334 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun