60’ların Modası Geri Dönüyor

Paylaş
 

Moda haftalarının sonlarına geldiğimiz şu dönemlerde 60’lar modasına bir geri dönüş olduğunu görebiliyoruz. Özellikle defilelerde 60’lar stiline sıklıkla yer verilmeye başlanmıştır.

60’lı yıllarda moda konusunda karşımıza çıkan ilk değişim 40’lı ve 50’li yıllarda yer alan sade ve düz kıyafetleri ortadan kaldıran hatta bu kıyafetlere bir tokat niteliğinde olan desenlerdi. Dior markası da bu konuda bir adım atarak son koleksiyonunda bu desenlerin yer aldığı bir kreasyon oluşturmuştur. 60’lı yıllar sadece desenlerden ibaret değildi. Aynı zamanda yüksek belli ve kısa paçalı pantolonlarda bu yılların vazgeçilmezleri arasında yer alıyordu.

Aksesuar Kullanımı

60lı yıllarda en fazla kullanılan aksesuarlar arasında kasketler ve güneş gözlükleri yer alıyordu. Aynı zamanda kadınlar genellikle saçlarının uçlarını kıvırmayı tercih ediyordu. Kalın kemerler, fularlar ve kısa saçlar ise 60’lı yılların yine vazgeçilmezleri arasında yer almayı başarmıştır. Bu dönemde tercih edilen kıyafetlerin genellikle boğaz ve boyun bölgeleri kapalıydı. Bu yüzden vücudun üst kısmında bir bütünlük oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Günlük stilinizi 1960’lı yılların modasıyla birleştirmek istediğiniz zaman yüksek belli pantolonlarınızda kemer kullanmayı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda farklı desenlere sahip olan elbiselerinizle beraber büyük tokalı kemerler kullanma yoluna da gidebilirsiniz.

60’lı yıllarda moda ikonu olarak Jackie Kennedy görülüyordu. İsterseniz bu Kennedy’nin imza attığı şapkaları da stilinize ekleyebilirsiniz. Tek renk akımının moda olduğu bu yıllarda diz üstü olan eteklerinizle aynı renk olan ceketlerinizi kombinleyerek bu tek renk akımını geri getirme imkanına sahip olursunuz.

Bu yazı 875 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun