Adet Döneminde Ödem Söktüren Yöntemler

Paylaş
 

Adet dönemlerinizde şişkinlik, ödem ve kiloda artış gibi sorunlar yaşayabilirsiz. Fakat adet döneminde ödem söktüren yöntemler sayesinde artık bu tarz sorunlar yaşamak zorunda kalmazsınız. Sağlık hocası olarak sizlere yazımızda bu noktada tavsiyeler vereceğiz.

Her Saat Başı Bir Bardak Su

Suyun faydaları saymakla bitmez. En büyük faydalarından birisi ise; ödem söktürücü özelliğe sahip olmasıdır. Her saat başı bir bardak su içmeniz vücudunuzda ödem söktürücü özelliğe sahip olduğu gibi kan dolaşımınızda hızlanma olmasını sağlayacağı için adet sancılarınızda azalma olmasına da yardımcı olur. Gün içerisinde toplam minimum 2 litre olmak üzere her saat başı su içmeyi bir alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir. Gerektiği takdirde suyunuza limon, nane, salatalık veya çilek gibi meyveler de ekleyerek detoks suyu haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Maydanoz Kürü Kullanın

Ödem söktürücüler içerisinde belki de en önemli yere maydanoz kürünün sahip olduğunu söyleyebiliriz. Maydanoz kürünü hem adet döneminizde kullanabilir hem de normal hayatınızda kullanabilirsiniz. Hazırlamasının da çok basit olduğunu söyleyebiliriz. Maydanoz kürü hazırlamak için uygulamanız gereken adımlar şu şekildedir:

-Malzemeler: yarım limonun suyu, 15 dal maydanoz, 1 su bardağı oda sıcaklığında su

-Hazırlanışı: Maydanozları temizledikten sonra bütün malzemeleri mutfak robotunda almalısınız. Pürüzsüz bir kıvam oluşturana kadar malzemeleri çekmeniz gerekir. Maydanoz kürünü sabah aç karnınıza için.

Yağlı ve Tuzlu Besinler Tüketmeyin

Şekerli, tuzlu ve kızarmış olan besinler vücudunuzda ödem oluşmasına sebep olacaktır. Özellikle adet döneminizde ve adet döneminiz yaklaşırken bu besinleri tüketmemelisiniz. Besinleri çiğ olarak ya da fırında veya buharda pişirerek tüketmeniz daha iyi olacaktır.

Bu yazı 269 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun