Bağışıklık Sistemini Güçlendirme Yolları

Paylaş
 

Sağlıklı yaşam sitesi olarak sizlere bağışıklık sisteminizi güçlendirme noktasında çeşitli bilgiler sunacağız. Hastalıklardan korunmak ve daha sağlıklı yaşam sürmek istiyorsanız bu noktada bağışıklık sisteminizin güçlü olması son derece büyük öneme sahiptir. Bağışıklık sistemi sizleri sadece dışarıdan gelen tehlikelere karşı korumaz aynı zamanda yaşlanmayı da geciktirir.

Probiyotik Besinler Tüketin

Probiyotik besinler bağışıklık sisteminizde son derece olumlu faydalara sahiptir. Yoğurt, kefir gibi besinler vücut direncinizin artmasını sağlayacak ve sizi hastalıklardan koruyacaktır. Bu besinler emziren anneler ve hamileler için de uygun olan besinlerdir.

Meyve ve Sebzeleri Mevsiminde Tüketin

Meyve ve sebze tüketeceğiniz sırada mevsiminde tüketiyor olmanız son derece büyük bir öneme sahiptir. Özellikle organik olarak üretilmiş olan meyve ve sebzeleri tüketmeye dikkat etmelisiniz. Pazardan aldığınız meyve ve sebzeleri ise sirkeli suda bekletmeniz gerekir.

Bolca Balık Tüketin

Balık tüketimi de bağışıklık sistemi için son derece büyük bir öneme sahiptir. Sonbahar aylarında sardalya, palamut ve çipura gibi balıkları tüketme yoluna gidebilirsiniz. Omega 3 ve Omega 6 gibi yağ asitleri bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olacaktır. Balık tüketeceğiniz sırada mevsim yeşillikleri de tüketmeniz gerekmektedir.

Yemeklerinizde Baharat Kullanın

Zerdeçal, zencefil ve tarçın gibi baharatların en büyük özelliği bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor olmalarıdır. Bu baharatlar bağışıklık sisteminizi güçlendirdiği gibi yemeklerinize de tat katacaktır. Tarçın tüketeceğiniz sırada suya katarak da tüketebilirsiniz.

Yeşil Çay İçin

Yeşil çay son derece güçlü bir antiokasidandır. Düzenli bir şekilde yeşil çay tükettiğiniz zaman sizi hastalıklardan koruduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırdığı için hastalıklardan da koruyacaktır. Kilo sorunu olan kişilerin kilo vermesine de yardımcı olur. Yeşil çay biraz ılıdıktan sonra içerisine bal katarak tüketebilirsiniz.

Bu yazı 259 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun