Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur

Paylaş
 

Bebeğinizin cinsi ne zaman belli olur hangi durumlarda anlaşılmaz cinsiyetten önce belirlenebilir mi tüm aklınızı karıştıran soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Aslında bebeğiniz rahminize yerleşmeden önce cinsiyeti bellidir. Fakat ultrasonla tespit edilebilmesi için bebeğinizin büyümesi ve genital organının gelişim göstermesi gerekir.

Hamileliğinizin 9. Haftasına kadar bebeğinizin cinsiyeti belli olmaz. 9. Hafta sonrasında erkek ve kız olarak farklılaşma başlar. Kız bebeklerde yapı dudaklara dönüşürken erkek bebekte penise dönüşür. Cinsiyet oluşumunu tamamen tamamlama süreci ise gebeliğinizin 13’ncü ve 14’nci haftasını bulabilmektedir. Erkek bebekler kız bebeklere göre kendini daha güçlü belli etmeye başlar.

BEBEĞİN CİNSİYETİ HANGİ DURUMLARDA ANLAŞILMAZ

Kullanıla cihazın çözünürlüğünün iyi olmaması

Cinsiyetle ilgili sorunlar

Bebeğin uygun pozisyona geçmesi

Anne adayının aşırı kilolu olması

Burada en önemlisi olan bebeğinizin sağlıklı olduğu bilgisine ulaşmaktır.

BEBEĞİN CİNSİYETİ ÖNCEDEN BELİRLENEBİLİR Mİ?

İsteğe bağlı olmadan sadece bazı durumlarda bebeğin cinsiyeti önceden belilenebilmektedir. Kas hastalıkları cinsiyet kromozomları üzerinden taşınıp aktarılmaktadır. Aksama olan bölgenizde aktarıldığında eğer bebek kız ise hayatına taşıyıcı olarak devam eder. Erkek bebek ise hastalıkla doğar.

Bazı genetik hastalıkların bu neden bebeğinize geçmesi cinsiyeti belirleyebilir. Eğer bir çiftin bu şekilde doğan bir erkek çocuğu varsa diğer çocuğun erkek olması isteyenmeyebilir. Bu gibi durumlarda cinsiyet belirlenebilir. Bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi ancak tüp bebek yöntemleriyle gerçekleşebilir. Oluşan embriyolardan kız olanlar anne rahmine yerleştirilir. Ancak bu durumun da keyfi olarak yapılması ülkemizde yasaktır. Cinsel ilişki pozisyonu, beslenme zamanı gibi konular da cinsiyet belirleme açısından asla bilimselliğe açıklamayan durumlardır.

Bu yazı 446 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun