Bel Ağrılarına Ne İyi Gelir?

Paylaş
 

Kalça ve kaburga bölgesi arasında kalan bölge bel bölgesi olarak isimlendirilir. Birçok insan da bel ağrısı ile karşı karşıya kalmaktadır. Bel ağrısı oldukça rahatsız edici bir ağrı türüdür. Birçok sebepten ötürü kişiler bel ağrısına maruz kalabilir.

Bel Ağrısı Hangi Nedenlerden Olur?

Bel ağrısının birçok nedeni olabilir. Bu sebepler; apandist, çeşitli böbrek rahatsızlıkları, bel fıtığından kaynaklanan ağrı, böbrekte yaşanan enfeksiyon, mesane bölgesinde oluşan enfeksiyon, karın bölgesinde oluşan rahatsızlık, yumurtalık problemi ve pelvik yaşanan enfeksiyon sonucu bel ağrısı problemi yaşanabilir.

Bel Ağrısının Oluşma Sebebi?

Bel bölgesinde ağrı oluşmasının sebebi, bel bölgesinde var olan kasların gerilmesi sebebi ile olur. Bedenin alışık olmadığı bir aktivite sonucu ya da yine alışık olunmayan zorlayıcı spor yüzünde kaslar gerilir ve ağrı başlar. Bunların yanında rüzgâra maruz kalmak, ani mevsim değişikliği, belin açıkta kaldığı giysiler ve yaşanan soğuk algınlığı da bu bölgede ki kasları gerer ve ağrı başlar.

Bel Ağrısına Karşı Yapılabilecekler?

Yaşanan bel ağrısından kurtulmak için bel ağrılarına ne iyi gelir? ve nasıl geçirilir. Bunun için bazı yöntemler vardır. Bunlar denenebilir. Bu yöntemler; Lahana yaprağı ve süt ile hazırlanan karışım ağrıyan bölgeye sürülerek ağrının geçmesi sağlanabilir. Sıcak su torbası kullanılarak sıcak kompres bel ağrısı için en etkili yöntemler arasında bulunmaktadır. Hindistan cevizi yağı kullanılarak ağrıyan bölgeye yapılacak etkili bir masaj da çok kullanılan yöntemler arasındadır. Hindistan cevizinin bileşenleri içinde bulunan lorin asit kas kramplarını azaltıp, ağrıyı azaltma etkisine sahiptir. Yine aynı şekilde hint yağı kullanılarak da bu masaj uygulanmaktadır. Hint yağının özünde taşıdığı doğal bir ağrı kesici özelliği bulunmaktadır.

Bu yazı 307 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun