Beyin Tümörleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Paylaş
 

Beyin tümörü denildiği zaman bile birçok kişi irkilmektedir. Bu hastalığın çok ciddi bir hastalık olduğunu ve dikkat edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Beyin tümörleri hakkında bilmeniz gereken bazı noktaların olduğunu söyleyebiliriz. Bu noktalara dikkat etmelisiniz.

Baş Ağrısı Belirtidir. Fakat Acele Etmeyin

Bazıları her baş ağrısı çektiği zaman bunu direk olarak tümöre yormaktadır. Uzmanlara göre beyin tümörüne sebep olan baş ağrıları diğer ağrılara benzerlik göstermemektedir. Beyin tümöründen kaynaklı oluşan ağrılar genellikle kalıcı ağrılardır ve sabahları daha ciddi boyutlara ulaşabilmektedir. Gün içerisinde ise hafifleme eğilimi gösterirler.

Bütün Beyin Tümörleri Kansere İşaret Etmez

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre bütün beyin tümörleri kötü huylu olma özelliğine sahip değildir. Örneğin sporcu olan Hamilton ve Holiday da yer alan tümörler gibi bazıları iyi huylu olan tümörler olabilmektedir. Bu tümörler genellikle çok yavaş şekilde büyüme gösterir veya beynin hemen dış bölümünde yer almaktadır. Kötü huylu olan tümörler ise hızlı bir şekilde büyüme gösterir ve tedavi edilemezler.

İyi Huylu Tümörlerde Önemli Sorunlara Sebep Olabilir

Kafatasını içerisi esnemeyen ve sınırlı bir alandır. Beyin tümörleri çok riskli olabilme özelliğine sahiptir. Beynin içerisinde büyüyen bir şey ise yer kaplayacak ve baskı yapacaktır. Bu durum da beyin için önemli olan kısımlar etkilenebilmektedir. Bu yüzden beyninizde yer alan tümörün nerede olduğu da çok büyük önem taşır. Konuşma zorluğu, görme kaybı ve konuşulan dili anlama gibi sorunlar görülebilmektedir. Aynı zamanda vücudunuzun bir tarafında zayıflama da görülebilir.

Beyin Tümörleri Kafatasından Kurtulamaz

Beyin tümörleri özellikleri gereği diğer organlarınıza yayılmama konusunda eşsiz bir yapıya sahiptir. Çünkü vücudunuzun diğer bölümlerinde yer alan tümörlerin kan dolaşımına erişimi aynı değildir. Bu da yayılmanın önüne geçecektir.

Bu yazı 345 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun