Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalısınız?

Paylaş
 

Yaz tatilini güzel ve eğlenceli bir şekilde geçirmek için bazı kişiler deniz kenarlarını tercih ederler. Denizin ve güneşin tadını çıkarmanın yanı sıra bronz bir tene sahip olmak isterler. Deniz tatilcileri bronzlaşmak için ne yapmalısınız? sorusuna cevap bulmak için kozmetik firmalarından yardım alırlar. Bronzlaşma süresi ve bronzluğun rengi, her insana göre farklılık gösterir. Ten renkleri, sahilde kalma süresi, bronzluğu etkileyen faktörler arasındadır.

Beyaz Tenli Ve Sarışın Kişiler Nasıl Bronzlaşmalı?

Beyaz tenli ve sarışın kişiler; ciltleri hassas olan kişilerdir. En yüksek faktöriyel de güneş koruyucusu kullansalarda fayda etmez. Bu kişiler birden bire güneşe maruz kaldıklarında ciltlerinde yanıklar oluşur ve bu yanıklar su toplar. Oluşan bu yanıklar sonucu son derece ağrı ve acı çekerler. Bu yanıkların acısı kısa sürede geçmeyen acılardır. Bu sebeple beyaz tenli ve sarışın olan kişiler birden bire güneşe çıkmamalıdır. Denize güneşin kapandığı sıralarda girmeli ve hemen ardından duş almalıdır. Beyaz tenli ve sarışın kişiler bronzlaşmak için gölge olan yerleri tercih etmeli ve nemlendirici içerik barındıran kremleri kullanmalıdır. Vücutlarına havuç ve çikolata yağı sürmemelidir. Bu gibi ürünleri kullanan beyaz tenli ve sarışın kişilerin vücutlarında yanıklar oluşur ve sağlıksız bir cilde sahip olurlar. Gölgede bronzlaşmak bu vücut türleri için en sağlıklı olanıdır. Beyaz ve sarışın tenli olan kişiler gölgede nemlendirici kremler kullanarak on gün süre sonunda bronz bir tene sahip olurlar.

Buğday Tenli Ve Esmer Tenli Kişiler Nasıl Bronzlaşmalı?

Buğday ve esmer tenli kişiler 25 faktör korumalı güneş koruyucusu kullanarak denize girebilir ve güneşe çıkabilirler. Denizden çıktıktan sonra duş alıp, çikolata yağı süren buğday ve esmer tenli kişiler, bu işlemi beş gün uyguladıklarında bronz bir tene sahip olurlar.

Bu yazı 292 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun