Çabuk Acıktıran Yiyecekler

Paylaş
 

Günlük hayatınızda tükettiğiniz besinlere dikkat ettiğiniz takdirde tokluk hissini uzun süre yaşama imkanınız olacaktır. Fakat bazı yiyecekleri tükettikten kısa süre sonra acıktığınızı hissedebilirsiniz. Bu durumda sizde sürekli yeme isteğine sebep olabileceği gibi kilo artışına da sebep olmaktadır. Çabuk acıktıran yiyecekler tüketmeyerek tokluk hissini daha uzun süre yaşayabilirsiniz.

Yumurta Beyazı

Yumurta protein açısından son derece zengin olan yararlı bir besindir. Fakat sadece yumurta beyazı yediğiniz zaman bu siz de tokluk hissi oluşturmayacaktır. Yumurtanın bütün besin değerlerini almak istiyorsanız sarısıyla birlikte tüketmeniz gerekir. Yumurtanın sarısında doymuş yağlar olduğu için daha doyurucu olacaktır.

Ekmek

Artık neredeyse herkes beyaz ekmeğin sağlık açısından yararlı olmadığını bilmektedir. Bu yüzden beyaz ekmek tüketiminden vazgeçerek buğday ekmeği tüketme yoluna gitmelisiniz. Fakat buğday ekmeğinde de yüksek glisemik indeksi bulunmaktadır. Glisemik indeksine sahip olan besinler kan şekerinizin hızlı bir şekilde yükselmesine ve düşmesine sebep olur.

Meyveli Yoğurt

Kilo vermek isteyen kişilerin en fazla tercih ettiği gıdalar arasında meyveli yoğurtlar yer almaktadır. Fakat meyveli yoğurtların kişinin daha fazla acıkmasına sebep olduğunu söyleyebiliriz. Marketlerde satılan meyveli yoğurtların büyük bir bölümünün içeriğinde şeker bulunmaktadır. Şeker ise daha hızlı bir şekilde acıkmanıza sebep olur. Bu yüzden hazır meyveli yoğurt tüketmeyip sade yoğurdun içerisine meyve eklemelisiniz.

Beyaz Pirinç

Beyaz pirincin içerisinde de yüksek miktarda şeker yer almaktadır. Bu durumda açlık hissi oluşmasına sebep olabilmektedir. İçerisinde pirinç olan yiyecekleri tükettiğiniz zaman daha hızlı acıktığınızı görebilirsiniz. Bu yüzden beyaz pirinç kullanmak yerine yabanı veya esmer pirinç kullanmalısınız.

Bu yazı 403 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun