Cildi Güzelleştiren Maske Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Çeşitli nedenlerle yüzünüzde oluşan leke, kırışıklık, sivilce olabilir. Bunları gidermek için ev ortamında, ekstra güzellik veren maskeler yapılabilir. Nasıl yapıldığını öğrenmek isteyenler cildi güzelleştiren maske nasıl yapılır? Sorusunu sormaktadır. Büyük miktarlarda para verip pek bir etki göstermeyen maskeleri yapmak yerine evde doğal yollar ile kendiniz görerek yapabilirsiniz.

Maske Yapmaya Gerek Var Mı?

Cilt çoğu zaman bakıma ihtiyaç duyar. Bunun altında yatan bir çok neden vardır. Güneş ışınlarından gelen lekeler, çeşitli hastalıklar nedeni ile deride oluşan bir takım bozukluklar ve kırışıklıklar nedeni ile cildiniz maskeye ihtiyaç duyabilir. Bu maskeler sayesinde güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Bu maskelerden doğru karışımlar elde edildiğinde hiçbir yan etkisi olmaz aksine cildinizdeki lekeleri iyileştirir. Ayrıca cildinizde leke vs. olmasa bile mutlaka maske yapılmalıdır. Bu sayede cildiniz daha pürüzsüz ve yumuşak görünüme sahip olacaktır.

Cildi Güzelleştiren Maske Karışımları

1- Badem ve Bal

Bu maske sayesinde derinizde bulunan ölğ hücreleri dışarı atabilirsiniz. 2 çorba kaşığı bal ve 4 adet bal karışımından elde edeceğiniz bu maskeyi yüzünüze iyice sürerek 15 dakika bekleyin. Karışımı yaparken önce bademleri toz haline getirmelisiniz. Düzenli olarak 1 hafta kullanıldığında etkiyi göreceksiniz.

2- Bal

Yumuşak ciltler için bal maskesi oldukça etkilidir. Balı yüzünüzde 10 dakika kadar bekleyip soğuk su ile yıkayın. Oldukça rahatlayacaksınız.

3- Yumuşatıcı Maske

Bu maske gergin ve katı ciltler için uygulanabilir. 1 avuç yulaf ezmesi, yarım çay kaşığı ve 1 tatlı kaşığı ile elde edilen karışım 10 dakika iyice karıştırılmalı ve ardından maske yapılacak yerde 15 dakika bekletilmelidir. 15 dakika sonunda soğuk su ile iyice durulandıktan sonra yüzünüzdeki yumuşaklığı tam anlamıyla hissedeceksiniz.

Bu yazı 312 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun