Cildinizi Bahara Hazırlayın

Paylaş
 

Bahar aylarının gelmesiyle beraber güneş yüzünü göstermeye başladı. Bu durumdan her ne kadar mutlu olsanız bile cildiniz pek mutlu olmayabilir. Kış aylarında cildiniz büyük ihtimalle yorulmuş, matlaşmış ve kurumuştur. Cildiniz bu durumdayken onu bahara hazırlamanız son derece büyük önem arz eder.

Cildinizi Arındırın

Kış aylarında çevre kirliliğinde artış olduğu için akne oluşacak, gözenekleriniz tıkanacak ve cildiniz yorulduğu için yaşlanacaktır. Evinizde yapacağınız derinlemesine arındırma programı sayesinde cildinizi kış aylarının bütün kalıntılarından temizleyebilirsiniz.

Cildinizin Pürüzsüz Olmasını Sağlayın

Soğuk havalar cildinizin kurumasına ve pütürlü bir görünüm oluşmasına sebep olur. Cildinizde meydana gelen bütün bu problemlerden kurtularak pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için cildinizin ölü hücrelerden arınmasını sağlayacak ürünler kullanmalısınız. Maske ve peeling gibi ürünleri cildinize uyguladığınız sırada nazikçe uygulamaya özen gösterin. Bu şekilde cildinizi hiç yormadan oluşan doku eşitsizliğinin önüne geçebilirsiniz. Cildinizi arındırdığınız için tazelenebilirsiniz.

Cildinizi Besleyin

Soğuk havalarda cildiniz kuruduğu ve matlaştığı için onu neme doyurmanız gerekmektedir. Bu yüzden gerekli olan mineral ve vitamin desteğini sağlamanız gerekmektedir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için sağlıklı beslenerek bol su içmeniz gerekir. Doğal cilt bakım yağları sayesinde de bahara canlı ve taze bir başlangıç yapma imkanınız vardır.

Cildinizdeki Lekelerden Kurtulun

Cildinizde lekeler bulunuyorsa bu lekelerden kurtulma adına yaptığınız cilt bakım rutinine farklı adımlarda eklemeniz gerekiyor. Güneşli günler artış gösterdikçe cilt lekelerinizde de artışlar olacaktır. Bu durumu önleyebilme adını cilt tonunu eşitleme özelliğine sahip olan peeling ve serumlar kullanabilirsiniz.

Bu yazı 315 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun