Cildinizin Güzelleşmesini Sağlayacak Olan Sebze Çorbası

Paylaş
 

Cildinizin güzelliğinin beslenme düzeni ile aynı olduğunu söyleyebiliriz. Birçok uzman cildinizi dışarıdan beslemenin önemini vurgularken içerden beslemenin de çok önemli olduğunu belirtirler. Sebze çorbası ise içerisinde yer alan besin değerleri sayesinde özellikle cildinizin güzelleşmesi evresinde size yardımcı olacaktır. Cildinizin güzelleşmesini sağlayacak olan sebze çorbası tarifini yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Sebze Çorbasının Besin Değerleri

Sebze çorbasının içerisinde cilt güzelliğiniz için gerekli olan bütün besin değerlerinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Çorbanın içerisinde yer alan malzemelerin vitaminlerine baktığımız zaman havuçta A, B, C, D, E ve K vitaminleri bol miktarda bulunmaktadır. Patateste ise A, B1, B2 v B3 vitaminleri bulunmaktadır. Kırmızı biber ise A, B, C ve E vitaminleri bakımından son derece zengin bir besindir. Aynı zamanda potasyum, demir ve protein bakımından da çok zengin bir çorba olduğunu söyleyebiliriz.

Malzemeler

-3 tane orta boy patates

-3 tane orta boy havuç

-1 tane yeşil biber

-1 tane kırmızı biber

-Çay bardağının yarısı kadar kırmızı mercimek

-1 tane orta boy soğan

-8 su bardağı su

-2 çay kaşığı kadar tuz (damak zevkinize göre ayarlayabilirsiniz)

-3 çay kaşığı kadar nane

-Maydanoz

Yapılışı

İlk olarak soğan, patates ve havuçları küp olarak doğrayın. Sonrasında yeşil ve kırmızı biberi doğrayın. Mercimekleri yıkayın ve malzemelerinizi tencereye alın. Üzerine nane, su ve tuzu ekledikten sonra karıştırın ve kapağını kapatarak kısıt ateşte pişmeye bırakın. Çorbanızı belli aralıklarla karıştırmalısınız. Malzemelerin hepsi yumuşadığı zaman ocaktan alın. El blenderi kullanarak bütün malzemelerin birbirine karışmasına çalışın. Servis aşamasında ise ince ince doğradığınız maydanoz ile servis etmelisiniz.

Bu yazı 312 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun