Cilt Lekelerini Nasıl Kapatabilirim?

Paylaş
 

Cilt lekeleri birçok insanın sorunlarından biridir. Özellikle de bahar ve yaz aylarında daha çok belirginleşir. Aynı zamanda cilt lekeleri yayılmaya başlar ve koyu bir renk alır. Bu sebeple kişiler cilt lekeleriyle baş etmenin yollarını aramaktadır. Cilt lekeleri genellikle çil, doğum lekeleri, sivilce lekeleri ve güneş lekeleri gibi sorunları kapsar. Cilt lekelerini nasıl kapatabilirim? Sorusu da bir o kadar merak edilmekte ve bazı yöntemler araştırılmaktadır. İlk olarak cilt lekelerinizi kapatmak için güneş kremi kullanmalısınız. Güneş kremi cildinizi koruyacak ve lekelerin açılmasını sağlayacaktır. Ayrıca yaz aylarında cildinizi mutlaka lekelere karşı korumalısınız. Bu sayede lekeler zamanla hafifletecektir.

Cilt Lekeleri Hangi Yöntemler İle Kapanır?

Cilt lekelerini gizlemek amacıyla genellikle fondöten tercih edilmektedir. Fondöten ve pudra cilt lekelerinin görünümünü kapatır. Ancak teninize uygun ürünler tercih etmeli ve cildinizi mutlaka nemlendirmelisiniz. Bu sayede cilt lekelerini kapatırken daha rahat edeceksiniz. Cilt lekelerini kapatmak için fırça kullanmak yerine, elinizi kullanabilirsiniz. Bu sayede kullandığınız ürünler gözeneklere daha iyi girecek ve kusursuz bir görünüm sağlayacaktır. Sivilce lekeleri gibi sorunlar varsa, mutlaka cildinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Son olarak da makyaj sabitleyici gibi ürünler kullanarak cilt lekelerinizi kapatabilirsiniz.

Cilt Lekeleri Doğal Yöntemler İle Geçer mi?

Cilt lekelerinin birden çok çeşidi olabilir. Sivilce lekeleri doğal yöntemlerle geçebilir. Ancak çil ve güneş lekeleri için sabırlı olunması gerekmektedir. Aynı zamanda cilt lekelerinizin daha çok koyulaşmaması için güneşten korunmalı ve güneş kremleri sürülmelidir. Cildinize uygun güneş kremleri tercih ederek cilt lekelerinin artmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca cildiniz yağlı olsa bile, mutlaka nemlendirici kullanmalısınız. Aksi taktirde cildinizin en üst tabanı güçsüzleşecek ve lekelere daha açık hale gelecektir.

Bu yazı 251 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun