Cinsel Bölgede Çıkan Et Benleri

Paylaş
 

Kadınların cinsel bölgelerinde temas veya temiz tutulmaması kaynaklı olarak birçok rahatsızlık meydana gelebilmektedir. Kadınlarda da erkeklerde de cinsel bölgede çıkan et benlerinin ilk evrede çok fazla önemsenmediğini görüyoruz. Fakat bu et benleri önemsenmediği zaman ilerleyen evrelerde çeşitli sorunlara sebep olabilir.
Kadınlar genel olarak bu tarz hastalıklar da taşıyıcı görevi görmektedir. Erkekler ise genellikle HPV gibi hastalıkları vücudunda taşımadığı ve dışarıya rahatlıkla atabildiğinden dolayı %8 oranında görülmektedir. Fakat bu hastalık türünün kadınlarda görülme sıklığının %80’lere kadar çıktığını söyleyebiliriz.

Et Benlerinin Tedavisi

Et benlerinizden tamamen kurtulmak ve bunların sizin için bir sorun oluşturmasını önlemek istiyorsanız bu alanda yoğun bir araştırma içine girmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Et benleriniz olduğu zaman bu size piskolojik olarak bir travma yaratabilir. Çünkü et benleri normal ve olağan gibi görülseler de rahim ağzı kanserine kadar giden pek çok hastalığı da içerisinde barındırmaktadır.
Günümüzde tıp her alanda büyük bir gelişme kaydetmiştir. Et benleri konusunda yapılan koter tedavisinin de çok iyi sonuçlar verdiğini ve bu sorundan kurtulmanıza yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat vajinal bölge ya da erkeklerin cinsel bölgesinde yer alan et benleri eğer iç kısım da bulunuyor ise bunun için ameliyat masasına kadar gidebilecek sonuçlar da ortaya çıkabilir.
Et benlerinizin tedavisini hiçbir zaman aksatmamanız gerekiyor ve bunun için en yakınınızda bulunan sağlık kuruluşundaki dermotologdan destek almalısınız.

Bu yazı 613 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun