Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Stil Kuralları

Paylaş
 

Stil her ne kadar moda ile karıştırılıyor olsa da tamamen kişinin kendi ruhunu ve zevkini yansıtan bir giyinme şeklidir. Kendi stilini oluşturmak isteyen kişiler ilk olarak vücut yapısını tamamen tanıması gerekecektir. Fakat stil olmanın da belirli kuralları vardır.

Dekolteyi Tek Bir Yerde Kullanın

Eğer dekolteyi doğru bir şekilde kullanıyorsanız şıklığınıza şıklık katılacağını söyleyebiliriz. Dekoltenin en temel kuralı tek bir bölümde kullanılmasıdır. Aynı anda birden fazla dekolte kullanmanız bir baskı oluşturacağı için bütün iddianızı söndürebilir.

Canlı Renk Kullanımı

Canlı renkler kullanacağınız zaman vücudunuzda kusur olan bölümlerde bu renkleri kullanmamaya özen göstermelisiniz. Canlı renkleri bu bölümlerde kullanmanız kusurlu bölümlerin daha fazla dikkat çekmesine sebep olacaktır.

Siyah Kombinini Doğru Yapın

Siyah giyinmek özellikle kurtarıcı bir özelliğe sahip olduğu için kadınlar arasında çok fazla tercih edilmektedir. Siyah sade bir renk olmasına rağmen renkli kıyafetleri bastıracaktır. Bu yüzden renkli kıyafetleriniz siyahın yanında basit durabilir.

Aksesuar Seçimine Dikkat

Aksesuarlarınızı doğru bir şekilde seçtiğiniz zaman ne giyerseniz giyin stil sahibi durmanıza yardımcı olacaktır. Zarif bir görünüm elde etmek istiyorsanız minimal aksesuarlar kullanmaya dikkat etmelisiniz. Stilinizi tamamlayan 2 parça aksesuar sizin için yeterli olacaktır.

Sadece Bir Parça Star seçin

Nereye gidiyorsanız gidin her zaman tek bir parça star kombini yapmanız gerekir. Bu şık bir kolye veya parıltılarıyla öne çıkan bir çanta olabilir. Diğer parçaları ise sade modellerden yana seçmelisiniz.

Bu yazı 397 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun