Diş Etlerinden Kan Gelmesi Ne Demek?

Paylaş
 

Birçok insan çalışma basıncında ani bir artışa sahiptir ve dişetleri dişlerini fırçalarken daima kanama olur ve ağız kokusu vardır. Daha sonra, diş ölçekleme hakkında diş fırçalama doğru ve etkili bir yöntem ise düzenli diş muayenesi için hastaneye gitmek önerilir. Ayrıca diş etlerinden kan gelmesi ne demek? Sorusuna cevap aranmaktadır.

Yanlış Fırçalama Yöntemi

Diş hekimi tavsiyesi ile doğru fırçalama yöntemini seçmek önemlidir. Doğru yöntem, dikey fırça yöntemini yatay fırça yöntemiyle birleştirmektir. Aksiyon durumu dikey fırça yöntemidir fırça ve kıllara dil ve damak ve diş uzun eksenine paralel posterior dudak yanağa bakan bir yüzeyi, kılların diş eti sınırına, kılların uzun eksenine 45 ° açısı ile uygulanır.

Bazı Sistemik Hastalıklar

Kanayan diş etleri bir hastalığın birçok belirtilerin sadece biriside olmaktadır. Bazı sistemik hastalıklar da lösemi, hemofili, pernisiyöz anemi, karaciğer sirozu, dalak fonksiyonu hipertiroidizm gibi, diş eti kanaması neden olabilir. Diş eti kanamalarına ya deriyi tekrarlanan nedenle, sık sık bazı mor lekeler, yüzü sarı, zayıflık ve diğer semptomlar ise, kan, karaciğer fonksiyonu ve diğer ilgili kontrolleri yapmak zamanında olmalıdır.

Aspirin

İnsanlar, aspirin uzun süreli kullanımı aniden bulunan diş eti kanaması ve burun kanaması eşlik eder. Aspirinin yan etkileri sonucu olabilir. Hasta ilacı almayı bırakmalı ve trombosit testi için hastaneye gitmeli ve dozu doktorun rehberliği altında ayarlamalıdır.

Şüpheli Diş Fırçası

Önce diş fırçası kıllarının çok sert olup olmadığını kontrol edin ve yeni yumuşak diş fırçasını kullanmaya başlayın. Genel olarak, periodontal hastalığın neden olduğu kanama, yumuşak bir diş fırçası kullandıktan sonra kanamayı durdurmak için kullanılabilir.

Periodontal Hastalık

Diş etleri başka olasılıkla kanama ağız kısmi nedenidir – periodontal hastalık, hastalar genellikle yemek yerken kanama meydana gelmektedir. Hemostatik ilaçlar ve vitaminler etkisizdir ve basit yıkama tedavi edemez. Periodontal hastalığın en temel lokal anestezi öncül altında, derin bir periodontal en etkili tedavi olmaktadır.

Bu yazı 281 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun