Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün müdür?

Paylaş
 

Herkesin merak ettiği diyet yapmadan kilo vermek mümkün müdür? Sorusuna cevaplar aranmaktadır. Bildiğiniz üzere diyet yapmak çoğu birey için oldukça zorlu bir uygulamadır. Ve birçok diyet insan sağlığı açısından oldukça zararlı olabilmektedir. Fakat diyet yapmak zorunda değilsiniz çünkü diyet yapmadan yediklerinize dikkat ederek ve basit egzersizler yaparak kalıcı kilolar verebilirsiniz. Ve de metabolizmanı hızlandıracak sağlıklı besinleri tüketmeniz gerekmektedir. Eğer bu kuralları tüm yaşamınız boyunca uygularsanız kalıcı kilolar vermek oldukça mümkün olmaktadır. Örnek olarak içeceğiniz günde 2 bardak şekersiz yeşil çay metabolizmanı hızlandıracak ve vücutta biriken ödem ve toksinlerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Ve ara öğünlerde yaban mersini, hurma, muz, kivi gibi kalorisi düşük ve uzun süre yok tutan meyveleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca avokado da tercih edebilirsiniz. Ve de hem kilo vermek için hem de sağlınız için şekerli besinlerden ve hamur işi besinlerden uzak durmanız gerekmektedir. Çünkü bu tür besinlerin glisemik endeksleri yüksek oluğundan hızlı bir şekilde sindirilirler ve tok tutmamaktadırlar. Spor olarak da sabahları ve akşamları olmak üzere günde iki kere tempolu yürüyüş ve koşu tercih edebilir ve kolayca kalori yakabilirsiniz.

Günde En Az 2 Litre Su İçilmeli

Ödem ve toksinlerden kurtulmak, açlığınızı bir nebze azaltmak ve metabolizmanızın hızlanması için günde en az 2 litre su içmeniz önerilmektedir. Suyun insan vücuduna birçok faydası bulunmaktadır ve sıfır kaloridir. Diyet ve spor yapmadan kilo vermek için tercih edilmesi gereken besinlerden biridir.

Kahve Vücutta Su Tutmaktadır

Kahve, tuz ve benzeri besinler yapısı gereği vücutta su tuttuğundan dolayı vücutta ödemler oluşmaktadır. Eğer kilo vermeye çalışıyor iseniz bu tür besinlerden uzak durmanız gerekmektedir.

Bu yazı 248 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun