Doğru Kahvaltı İle Zayıflayabilirsiniz

Paylaş
 

Güne başlangıç aşamasında kahvaltı yapmanız özellikle sağlıklı bir kahvaltı yapmanız sağlığınız için çok büyük bir öneme sahiptir. Buna ek olarak zayıflama evresinde de doktorların kahvaltının özellikle üzerinde durduğunu görebilirsiniz. İyi bir kahvaltı sizlere günü daha dinç ve mutlu geçirmeye yardımcı olacaktır. Doğru kahvaltı ile zayıflama imkanını da elinizde bulunduruyorsunuz.

Kahvaltı Tabağınız Renkli Gözüksün

Kendinize hazırladığınız kahvaltı tabağınızın renkli olması sizlere daha hoş bir görünüm sunacaktır. Tabağınıza bunu için 1 tane salatalık, 1 tane kırmızı biber, 1 tane haşlanmış yumurta, 5 tane yeşil zeytin, 3 tane ceviz, 2 yemek kaşığı lor peyniri gibi malzemeler koymalısınız. Bu malzemeleri farklı tarzlarda doğradığınız zaman ise tabağınızda daha güzel bir görünüm sunabilir.

Yulafın Sunduğu Doyurucu His

1 su bardağı kadar süt ve 4 yemek kaşığı yulaf, 10 tane badem, 1 tane orta boy muz ve yarım çay kaşığı tarçını kullanarak gayet doyurucu bir öğün hazırlayabilirsiniz. Süt ile yulafı ocakta ısıtın. Sonrasında bir kaseye alarak ılık olmasını beklemeniz gerekmektedir. Üzerine muzu, tarçını ve bademi ekleyerek yiyebilirsiniz.

Yumurtanın Gücü

Yumurta diyetinizin olmazsa olmazları arasında yer almalıdır. Yumurtanın besin değerleri bakımından çok zengin olması ve fiyatının uygun olması bu noktada onu ulaşılabilir hale getirmektedir. Bu yüzden kahvaltı tabağınızda yumurtayı eksik etmemeye özen göstermeniz gerekir.

Bu yazı 511 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun