Doğum Sonrasında Kilo Verme Yolları

Paylaş
 

Doğum sonrasında birçok kasın kendisini salmış ve kötü hisseder. Doğum sırasındaki o kadar yorgunluğun ve bebek bakımının üzerine sıkı bir diyet veya egzersiz programı yapmak ise çok zor olacaktır. Bu evrede bazı yolları denediğiniz takdirde kendinizi çok fazla yormadan eski fit halinize dönebileceksiniz.

Negatif Düşüncelerden Kurtulun

Kendi içinizde kendinize karşı geliştirdiğiniz olumsuz düşüncelerden kurtulmaya dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda çevrenizde yer alan ve size sürekli olumsuz fikirlerini beyan eden kişilerden de kurtulmanız gerekmektedir. Bu şekilde kendinizi 10 kilo vermiş gibi bile hissedebilirsiniz. Bu insanlar hayatınızın her evresinde size yük olacaktır.

Dolabınızı Yenileyin

Bugüne kadar ne kadar kıyafet biriktirdiyseniz onları ayırarak vedalaşma zamanınızın geldiğini söyleyebiliriz. Yıl içerisinde sadece bir defa giydiğiniz kıyafetlerinizin dolabınızda yer kaplamasına izin vermeyin. Kıyafetleriniz arasından sadece ihtiyacınız olan kıyafetlerinizi bırakın ve kullanmadığınız kıyafetlerinizden uzaklaşın.

Bağışlayıcı Olun

Bazı durumlarda sadece kuru bir özür ile bile bütün hayatınızı geçirebiliyorsunuz. Bunun sizin üzerinizde yarattığı sinir bozukluğu ile uzun süre uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu düşünceler yerine bağışlayıcı olarak  geride bırakma özelliğini elde edin. Bu şekilde kendinizi daha hafiflemiş ve rahat hissedebilirsiniz. Öfkenizden kurtulduğunuz için kendinizle beraber yeni ailenize tamamen odaklanabilirsiniz.

Basit Egzersizler Yapın

İnternette egzersizler konusunda araştırma yaptığız zaman karmaşık egzersiz hareketleri yüzünden kendinizi çıkamayacağınız bir yola itmiş olabilirsiniz. Bu evrede iyi bildiğiniz ve işe yarayan egzersiz programları uygulamaya özen göstermelisiniz. İlk dönemlerde hafif yürüyüşler yapabilir veya yoga yapmayı deneyebilirsiniz.

Hayır Demeyi Öğrenmelisiniz

Kilo verme evresinde en önemli faktörler arasında hayır demeyi bilmenin yer aldığını söyleyebiliriz. Hayır demeyi öğrendiğiniz zaman ağırlığınızın her geçen gün artmasının da önüne geçmiş olursunuz. Size ikram edilen yiyeceklere veya istemediğiniz şeylere hayır demeyi bilmelisiniz.

Bu yazı 359 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun