Doğumdan Sonra Kilo Verme Yolları

Paylaş
 

Uzun bir hamilelik süreci sonrasında bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza aldıysanız artık hamilelik süreci içerisinde aldığınız kiloları vermek istersiniz. Sağlık hocası olarak sizlere doğumdan sonra kilo verme yolları hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Fazla Kilonuzun Ne Kadar Olduğunu Belirleyin

Kilo verme evresinde başarılı olmak istiyorsanız ilk olarak fazladan kaç kilonuz olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Doğumdan önceki kilonuzu ve şuan kaç kilo olmak istediğinizi düşünün. İdeal kilo hesaplama formülüne baktığımız zaman en doğru olanın kilonuzun boyunuza göre 10 birim daha düşük olmasıdır. Boyunuz 1.65 ise kilonuzun ortalama 55 seviyesinde olması gerekir.

Sabırlı Olmaya Özen Gösterin

Bu noktada amacınız her zaman sağlıklı yaşamak ve kilo vermek olmalıdır. Bu yüzden dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz. Ana öğünlerinize ve ara öğünlerinize dikkat ederek beslenmeniz gerekir. Hayatınıza bu düzeni kattığınız zaman kilolarınız da azalmaya başlayacaktır. Yalnız dengeli ve sağlıklı beslenmenin bir günde olamayacağını bilmeniz gerekir. Kilo verme noktasında her zaman sabırlı olmaya özen göstermelisiniz.

Sebze Yemekleri ve Çorba Tüketin

Doğum sonrasında anneler süt verdikleri için çok sık bir şekilde acıkmaya başlar. Özellikle abur cubur yeme isteği ve tatlı yeme isteği artış gösterecektir. Vücudunuzun size kurmuş olduğu bu tuzağa düşmemelisiniz. Bunun için bol miktarda sebze yemeği ve çorba tüketmeye özen göstermelisiniz.

Bol Su İçin

Doğum sırasında aldığınız kilolardan kurtulmak için yapabileceğiniz en mantıklı şey; her gün bol miktarda su içmektir. Gün içerisinde ortalama 15 bardak su içmeniz sizlere bu noktada yeterli olacaktır. Su içtiğiniz zaman metabolizmanız hızlandığı için daha rahat şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Bu yazı 311 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun