Düğün Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Paylaş
 

Her gelin en mutlu olduğu düğün gününde güzel bir görünüme sahip olarak düğündeki en güzel kız olmayı amaçlar. Bu nedenle ilk olarak vücut tipine en uygun gelinliği beğenerek güzel görünümünü süslemeye başlar ve ayrıca iyi bir makyaj yaparak da hem gelinlikle hem de iyi bir makyajla güzel olmayı amaçlar. Düğün makyajı nasıl olmalıdır? Sorusu ise her gelinin en çok merak ettiği konular arasındadır.

Düğün Makyajı

Bir gelinin düğün makyajı yapması için ilk olarak yüz şeklini iyi bilmesi gerekir. Bu bilgi iyi bir makyaj tekniği uygulayabilmek için önemlidir. Yüz hatlarına göre makyaj farklılık gösterir.

Hangi Yüz Şekline Hangi Makyaj Uygundur?

Makyaj yapmak isteyen gelinin yüz şekli eğer oval bir biçimdeyse makyaj için çok ideal bir yüz şekline sahiptir. Birçok kadın oval bir yüze sahip olduğu görünümünü verebilmek için makyaj yapıyor. Herkesin ideali olan oval yüz şekline sahip biri asla köşeli çizgiler yaratarak ovalliği bozmamalıdır. Bu yüz şeklindekiler kontur tekniğini ağırlığı aydınlatıcıya vererek uygulamalıdır. Aydınlatılacak bölgeler ise burun, alın, dudak üzeri ve çenedir. Yuvarlak yüz şekline sahip bir gelin ise makyajla yüzün yuvarlaklığını dengelemektir. Bunun için ise elmacık kemiğinin öne çıkarılması ve gölgelendirme makyaj tekniğinin kullanılması gerekir. Gölgelendirmenin orantılı olmasına da dikkat edilmelidir. Kare yüz şekline sahip gelin adayları ise yüz hatları köşeli olduğu için bu alanlara fondöten kullanmalıdır. Bunun için ise cilt renginden iki ton koyu olan bir fondöten seçilmelidir. Bu fondöten elmacık kemiklerinin altına, çenenin en köşesine ve burnun kanarlarına uygulanmalıdır. Allık ise elmacık kemiklerinden şakaklara doğru yapılmalıdır ve ruj ise üst dudaklara daha yoğun sürülmelidir.

Bu yazı 398 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun