Ellerinizin Daha Yumuşak Olması İçin Bunları Yapın

Paylaş
 

İnsanoğlu gün içerisinde yoğun bir koşturma içerisinde olduğundan genellikle kendi kişisel bakımına zaman ayıramaz. Yapılan işlerin yanı sıra soğuk hava, güneşle temas etme, uzun süre ellerin suda durması, temizlik malzemeleri ve diğer nedenler ellerimizin kurumasına hatta yer yer çatlamasına sebep olmaktadır. Bunun sonucunda ellerimiz olduğumuz yaştan daha yaşlı bir insanın ellerine benzer. Bu da olduğunuz yaştan daha yaşlı görünen sertleşmiş ellere sahip olmanızı sağlıyor. Okuyacağınız bu makalede yumuşak ve doğal görünümlü bir ele sahip olabilmek için öncelikle yapılabilecekleri anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Temizlik esnasında deterjan ve çeşitli kimyasal maddeler kullanıldığından eldiven takılmalı.
  • Gün içerisinde mutlaka el kremi kullanılmalı.
  • Vücut sağlığımız açısından düzenli ve dengeli beslenilmeli.

Yapılacak Özel Uygulamalar

Ayrıca aşağıdaki işlemleri uygulamakta ellerimizin daha yumuşak olmasında bizlere yardımcı olabilir.

  1. 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı şeker ile yapılacak doğal bir şurup ile avuç içlerini ve ellerimizi daha yumuşak hale getirebiliriz.
  2. Eller için en etkili nemlendirici olan gülsuyu ve liman suyu, gliserinin bir kap içerisinde karıştırılması ile elde edilen karışımı ellerimizin her tarafına sürerek yapacağımız işlem neticesinde daha yumuşak bir ele kavuşabiliriz.
  3. Üzerine bir çay kaşığı toz şeker ilave ettiğimiz yarım limon ile ellerimizi ovduğumuzda daha yumuşak bir ele kavuşabiliriz.
  4. Eğer çatlamış bir ele sahipseniz Hindistan cevizi yağı ile ellerinize masaj yaparak yumuşak bir ele sahip olabilirsiniz.
  5. Ilık süt içerisinde ellerimizi 5 dakika beklettikten sonra elimizi sütün içinde çıkarıp bir havlu ile kuruladıktan sonra ellerimize nemlendirici sürerek daha yumuşak bir ele sahip olabiliriz.
  6. 1 yemek kaşığı beyaz sirkeyi, ellerimizi yakmayacak kadar su ile karıştırdıktan sonra oluşan karışım içinde ellerimizi 10 dakika bekleterek daha yumuşak bir ele sahip olabiliriz.
Bu yazı 300 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun