Emziren Anneler Yeşil Çay Tüketebilir Mi?

Paylaş
 

Emziren annelerin beslenme şekilleri çok büyük bir önem arz etmektedir. Bu yüzden tükettikleri gıdalara dikkat etmeleri gerektiğini söyleyebiliriz. Hamilelik döneminde aldığı kiloları atmak isteyen anneler ise yeşil çay tüketimi konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir. Emziren anneler yeşil çay tüketebilir mi? Sorusunun cevabını sağlık sitesi olarak sizlere vereceğiz.

Yeşil çayın kansere karşı koruyucu olma özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda kilo vermenize de yardımcı olan bitkilerin arasında bulunmaktadır. Yeşil çayın içeriği incelendiğinde ise kahveye oranla daha düşük kafeinin yer aldığını görüyoruz. Emziren anneler kafeinli bir içeceği tüketeceği sırada dikkatli olması gerekir.

Emziren Anneler Yeşil Çay İçebilir Mi?

Yeşil çayın içerisinde kafein yer aldığı için hemen korkmanıza gerek yoktur. Emziren anneler de yeşil çay içebilir. Yalnız yeşil çay içtiğiniz saate ve ne kadar içtiğinize dikkat etmeniz gerekir. Emziren anneler ne kadar yeşil çay içebilir? Sorusunun cevabı ise; günde iki fincandır.  Yeşil çay içtiğiniz sırada mutlaka yanında büyük bir bardak su içmeye özen göstermelisiniz. Yeşil çayın idrar söktürücü özelliği vücudunuzun susuz kalmasına sebep olabilir.

Emziren Anneler Ne Zaman Yeşil Çay İçebilir?

Emziren annelerin yeşil çay içtiği sırada ne zaman içtiği de önem arz etmektedir. Günde iki fincan içeceğiniz yeşil çayı içebileceğiniz saatler ise şu şekildedir:

-Kahvaltı yaptıktan 1 saat sonra bir fincan içebilirsiniz.

-İkindi vakti ara öğününüzde bir fincan içebilirsiniz.

Yeşil çay içeceğiniz sırada dikkatli olmalı ve özellikle akşam saatlerinde içmemelisiniz. Yeşil çayda yer alan kafein uykusuzluk yaşamanıza sebep olabilir.

Bu yazı 304 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun