En Besleyici Özelliğe Sahip Olan Besinler

Paylaş
 

Güncel sağlık haberleri noktasında her geçen gün farklı haberin karşımıza çıktığını görüyoruz. Sağlık alanında yapılan son araştırmalara göre vücudunuzun en fazla ihtiyaç duyduğu besin değerlerine sahip olan besinler açıklanmıştır. Sağlıklı yaşam için bu besinleri tüketmeye özen göstermelisiniz.

Karahindiba Yaprağı

Karahindiba yaprağı özellikle A ve C vitamini açısından çok zengindir. Aynı zamanda içerisinde yer alan kalsiyum besin değerlerinin artmasına sebep olmaktadır. 100 gram kadar karahindiba yaprağının kalori miktarı 45’tir.

Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeğinin kalorisi her ne kadar yüksek olsa da sahip olduğu besin değerlerinden dolayı dikkatleri üzerine çekmektedir. 100 gram kabak çekirdeğinin kalorisi 559’dur. İçeriğindeki demir ve manganez kabak çekirdeğini mutlaka yemeniz gerekenler listesine eklemektedir.

Pazı

Pazı özellikle antioksidan bakımından çok zengindir ve kalorisinin düşük olmasıyla da ayrıca dikkat çekmektedir. Pazı aynı zamanda sebzelere rengini veren madde açısından da çok zengin bir özelliğe sahiptir.

Pancar Yaprağı

Pancar yaprağı şeker pancarı bitkisinin yaprağıdır. 100 gram pancar yaprağı 22 kaloridir. Pancar yaprağının içerisinde kalsiyum, demir, K ve B vitamini bulunmaktadır.

Maydanoz

Maydanoz özellikle kemik ve diş sağlığı üzerinde çok etkili olan besinlerin arasında yer almaktadır. 100 gram maydanozun kalorisi 292’dir. Maydanoz aynı zamanda vücuttan ödem atma noktasında da kullanılmaktadır.

Kereviz Kurusu

Amino asit, vitamin ve mineral açısından çok zengin olan kereviz kurusu, yemekleri lezzetlendirmek için de kullanılmaktadır. 100 gram kereviz kurusunun kalorisi 319 kaloridir.

Mandalina

Mandalinanın şeker oranı çok yüksektir. İçerisinde yer alan bol miktarda A vitamini ve karotenaid ile vücudunuzun ihtiyaçlarını büyük oranda karşılamaktadır. 100 gram limonda yer alan kalori miktarı 53 kaloridir.

Bu yazı 666 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun