En Hızlı Saç Uzatma Yolları

Paylaş
 

Her kadın uzun, sağlıklı, parlak ve dolgun saçlara sahip olmanın hayalini kurar. Sağlık sitesi olarak sizlere en hızlı saç uzatma yolları hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Bu şekilde saçlarınızın normale göre daha hızlı uzama kaydettiğini görebilirsiniz.

Saç Bakımınızda Doğal Yağları Kullanın

Sağlık haberleri incelendiği zaman doğal yağların saç uzatma noktasında çok etkili olduğunu görebilirsiniz. Güvenilir aktarlardan satın alacağınız doğal yağlar ile saç bakımınızı yapabilme imkanına sahip olursunuz. Doğal yağlar saçınızın güçlenmesine ve daha hızlı şekilde uzamasına yardımcı olacaktır. Özellikle argan yağının saç sağlığı için çok önemli olduğu görülüyor.

Saç Şekillendiricileri Kullanmayın

Saçlarınıza şekil verme amacıyla kullanmış olduğunuz fön makinesi, maşa ve düzleştirici gibi aletler saçlarınızın daha yavaş uzamasına sebep olacaktır. Bu aletler saçlarınıza ısı verdiği için saçlarınızda yer alan suyun buharlaşmasına sebep olur. Saçlarınız nemsiz kaldığı zaman ise kırılma ve dökülme gibi sorunla ortaya çıkabilmektedir.

Saçlarınızı Doğru Yıkayın

Saçlarınızı yıkadığınız sırada saç diplerinize parmak uçlarınız ile masaj yapmalısınız. Masaj yaparak saç diplerinizi uyarırken kan dolaşımınızı da daha hızlı hale getirmiş olursunuz. Bu şekilde saçlarınız daha hızlı uzayacaktır. Duştan çıkmadan önce ise saçlarınızı birkaç dakika kadar soğuk suyla durulamalısınız. Bu şekilde saçınızdaki nemi saçınıza hapsetmiş olursunuz. Saçlarınızı çok fazla sıcak suyla yıkarsanız yıpranma ve güçsüzleşme gibi sorunlar ortaya çıkacaktır.

Kırıklarınızı Aldırın

Uzun saç isteyen kadınlar genellikle saçlarını kestirmekten korkar. Fakat saç uçlarınızda yer alan kırıkları aldırmanız sizlere daha sağlıklı ve hızlı uzayan saçlara sahip olabilme imkanı verecektir.

Saç Kremi Kullanmalısınız

Saç kremlerinin içeriğinde yer alan maddeler saçlarınızı besleme özelliğine sahip olan maddelerdir. Bu şekilde saçlarınızın daha parlak bir görünüme sahip olduğunu görebilirsiniz. Saçlarınızı her gün şampuanlamak yerine sadece saç kremi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınızda yer alan doğal yağ dengesi bozulmamış olur.

Bu yazı 246 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun