Enerji Veren Besinler

Paylaş
 

Günlük  hayatınızda sizlere enerji ve mutluluk veren birçok besin vardır. Bu besinleri diyetinize olabildiğince eklemeye dikkat etmeniz gerekecektir. Enerji ve mutluluk veren besinler sayesinde hem iş yaşamınızın hem günlük hayatınızın daha iyi gittiğini görebilirsiniz.

Yumurta

Yumurta en değerli protein kaynakları arasında yer almaktadır. Ek olarak kendisinin bir mutluluk kaynağı olarak da görebilirsiniz. Herhangi bir sağlık sorununuz yer almıyorsa gün içerisinde özellikle sabah kahvaltısında 1 tane yumurta tüketmeniz çok iyi olacaktır.

Kinoa

Son zamanlarda kinoa adını çok sık bir şekilde duymaya başladık. Kino içerik bakımından serotoninin öncüsü olan triptofan aminoasidi bakımından son derece zengindir. Kinoayı akşam yemekleri sırasında sebze veya salata içerisinde koyabilirsiniz. Gün içerisinde tükettiğiniz 3 yemek kaşığı kinoa kendinizi daha sağlıklı ve mutlu hissetmenize yardımcı olacaktır.

Kabak Çekirdeği

Sadece 20 gram kabak çekirdeğinin içeriğinde 120 mg triptofan yer almaktadır. Anı zamanda içerdiği aminoasit sayesinde vücudunuzda serotonin salgılanmasına yardımcı olma özelliği vardır. Kabak çekirdeği sayesinde endişe ve stresinizin azaldığını görebilirsiniz. Aynı zamanda sakinleşmenize ve rahatlamanıza yardımcı olur.

Hindi Eti

Triptofan açısından zengin olan besinler arasında hindi eti de yer almaktadır. İçeriğinde yüksek miktarda protein yer alması hem de B12 ve selenyum açısından zengin olması tüketim açısından hindi etini çok önemli bir yere koymaktadır. Özellikle öğle yemeklerinde tüketmeniz tavsiye edilmektedir. Enerji düşüklüğünden kurtulmanız için gereklidir.

Bu yazı 383 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun