Etkili Hamile Kalma Yolları

Paylaş
 

Kadınlar genellikle kendisini hazır hissettiği zaman çocuk sahibi olmak istemektedir. Etkili hamile kalma yolları ise kadınlar tarafından en fazla merak edilenler arasındadır. Sağlık sitesi olarak sizlere hamile kalma yolları hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

İlişkiye Girme Zamanınıza Dikkat Edin!

Nasıl hamile kalınır? Sorusu birçok kişi tarafından merak ediliyor. Hamile kalmak isteyen kadınların ilişkiye girdiği zamana dikkat etmesi gerekir. Düzenli şekilde adet görmekte olan kadınlar için en verimli ilişkiye girme dönemi reglinin başladığı tarihten itibaren 11’nci ile 16’ncı günler arasıdır. Cinsel ilişkiyi bu döneme denk getirdiğiniz takdirde hamile kalma olasılığınız artacaktır.

Düzeli İlişkiye Girin

Hamile kalmak isteyen kişilerin haftada en az 2 – 3 kere ilişkiye girmesi gerekmektedir. Yalnız her gün birden fazla ilişkiye girmeniz erkeklerde sperm sayısının azalmasına sebep olacağı için bu şekilde ilişkiye girmemeye özen göstermelisiniz. Cinsel ilişkiye girme sürecinizi haftanın günlerine yaymalısınız. Bu şekilde erkekte sperm birikecek ve kaliteli olacaktır.

Alkol ve Sigaradan Uzak Durun!

Alkol ve sigara tüketiminde bulunmak bu süreçte hem kadını hem de erkeği olumsuz etkileyecek faktörler arasındadır. Sağlık haberleri kapsamında yapılan araştırmalar sigara tüketen erkeklerde sperm sayısında ve hareketliliğinde azalma olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda alkol de sperm sayısının azalmasına sebep olur.

Kullanılan İlaçlara Dikkat Edin!

Çift olarak kullanmış olduğunuz ilaçlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazı ilaçlar kadınlarda yumurtlamayı olumsuz etkileyebilmektedir. Erkeklerde ise iktidarsızlık oluşmasına sebep olur.

Mutlaka Doktora Gidin

Birçok kez hamile kalmayı denediyseniz fakat hamile kalamadıysanız doktora gitmeniz gerekmektedir. Hatta çocuk isteyen çiftlerin bunu düşünmeye başladıktan sonra doktora gitmesi gerektiğini de söyleyebiliriz.

Bu yazı 340 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun