Evde Röfle Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Röfle, en sık tercih edilen ve şık bir görünüm sağlayan saç uygulamalarından biridir. Bu uygulama kendi saç renginden 1-6 ton arasında açılarak yapılmaktadır. Ancak röfle yaparken saçların yanmamasına dikkat edilmelidir. Aksi halde saçlarınız zarar görecek ve kopmalar oluşacaktır. Doğru adımlarla evde röfle nasıl yapılır? İlk öncelikle saçlarınızı küçük parçalara ayırmalısınız. Hazırladığınız boyayı bu bölgelere sürmeli ve bir süre beklemelisiniz. Esmer tenlilerde yapılan uygulamalar açık tenlilere göre farklılık gösterebilir. Yani röfle yapmak tamamen sizin kendi zevkinize bağlıdır.

Röfle Yapma Aşamaları Nelerdir?

İlk öncelikle röfle yapmadan önce renk tonu seçmeniz gerekmektedir. Eğer doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız kendi saç renginizden 1-2 kat açık renk tercih edebilirsiniz. Ancak saçlarınızın zarar görmemesi için sağlıklı ve saça yumuşaklık veren ürünler kullanmalısınız. Çünkü röfle saçlara zarar veren bir işlemdir. O yüzden ek olarak bakımlarının yapılması son derecede önemlidir. Röfle için hazırladığınız boyayı saçlarınızın bir bölümüne uygulayarak sarmalısınız. Bunun içinde bone ya da folyo kullanabilirsiniz. Bu adımları tamamladıktan sonra 20-35 dakika sonra folyoyu açarak saç renginizi kontrol edebilirsiniz. İstediğiniz tona geldiği zaman saçınızı durulamalı ve ardından saç kremi yapmalısınız.

Doğal Yöntemlerle Röfle İşlemi Yapılabilir mi?

Röfle doğal yöntemlerle yapılabilen bir işlem değildir. Ancak saçınızı azda olsa doğal yöntemlerle açabilirsiniz. Bunun içinde limon suyu ve papatya çayı kullanabilirsiniz. Yinede istediğiniz işlemi elde edemeyebilirsiniz. Röfle işlemine geçmeden önce saçınızı mutlaka nemlendirmeli ve koruma altına almalısınız. Eğer saçınız hassas ise, mutlaka profesyonel bir kişiden yardım almanız gerekmektedir. Aksi durumda saçınız yanabilir. Aynı zamanda uygulamayı yapmadan önce saçınızın bir ucunda denemeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

Bu yazı 322 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun