Evde Saç Uzatma Yöntemleri

Paylaş
 

Çoğumuz saçımızı kestirmek için farklı sebepler buluruz. Bu sebepler saçlarımızda oluşan kırıklar veya canımızın değişiklik istemesi ya da aşk acısı olabilir. Kestirdikten sonra ise saçların geç uzaması yüzünden moralimizin bozulduğu zamanlar da oluyor. Bu zamanlar da evde saç uzatma yöntemleri şunlardır:

Soğan Suyu: Bu yöntem en eski yöntemdir. Kırmızı soğanı küçük parçalar halinde doğrayın.Sonra ise onu rondodan geçirip süzgeçten geçirip suyunu aldıktan sonra kafa derinize uygulayın ve 15 dkika bekletin sonra da yıkayınız.

Yumurta Maskesi: Saçınızın uzunluğuna göre yumurtaları kırıp yumurtaların üzerine bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin bu karışımı saçınız da 20 dakika bekletin ve sonra yıkayınız.

Acı Biber: En etkili yöntemlerden biridir. 1 tatlı kaşığı acı biberi 2 tatlı kaşığı zeytinyağı ile karıştırınız sonra saça uygulayıp beklettikten sonra saçı yıkayınız.

Sarımsak: Zeytinyağı ve birkaç sarımsağı kaynatın sonra süzün ve saç diplerinize uygulayın yarım saat bekleyin sonra yıkayın.En az 3 haftada sonuca ulaşırsınız.

Elma Sirkesi: 4 bardak suya yarım çay bardağı elma sirkesi saçını yıkadıktan sonra uygulayınız.

Yeşil Çay: Yeşil çayı demleyip ılıdıktan sonra saç derinize uygulayın ve bir saat beklettikten sonra soğuk suyla durulayın.

Ada Çayı: Saç dökülmesini tedavi eder ve saç uzamasını büyük etkendir.

Kimyon Tohum: Zeytinyağını içine kimyon tohumu ekleyerek bekletiniz. Ertesi sabah süzüp saç diplerinize uygulayınız 15 dakika sonra yıkayınız.

Bu yöntemleri denedikten sonra başarılı olduğunu göreceksiniz.

Bu yazı 449 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun