Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Güzelliğine düşkün kadınlar bakımlarına ilk önce el ve ayak tırnaklarından başlarlar. Güzellik merkezine gitmeye vakit bulamayanlar ve başka kişilere hijyen konusunda güvenemeyen hanımlar için evde tırnak bakımı yapmak daha kolay bir hale gelmektedir. Ekonomik açıdan da rahatlatan bir yöntem olan evde tırnak bakımı sayesinde muhteşem tırnaklara sahip olabilirsiniz. Evde manikür ve pedikür yapmak için birkaç yöntem sayesinde çabuk kırılmayan tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tırnaklarınızın her zaman güçlü ve bakımlı görünmesi için evde tırnak bakımı nasıl yapılır?

El Tırnaklarının Kırılmaması İçin Pratik Çözümler

Dış faktörler veya bakımı yapılmayan tırnaklar için evde bakım çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Evde tırnak bakımı için bazı hamlelerle daha gösterişli ve sağlam tırnaklara sahip olabilirsiniz. Tırnaklarınızı duş aldıktan sonra keserseniz etinize daha az zarar verirsiniz. Veya tırnak yarıklarının da önüne geçmiş olursunuz. Duş vaktini bekleyemeyecek bir durumdaysanız. Sabunlu suda beklettikten sonra tırnaklarınızı düzgün bir şekilde kesebilir ve tırnak etlerinizi geriye doğru bir çubuklu pamuk yardımıyla itebilirsiniz. El tırnaklarınızın bakımından sonra nemlendirici ile yumuşatabilirsiniz. El tırnakları sürekli suya girdiğinden dolayı etleri çabuk uzar ve çabuk kırılır. Limon suyu ile tırnaklarınızı sertleştirebilirsiniz. Rutin olarak limon suyu kullanırsanız tırnaklarınız çabuk kırılmaz. Tüm işlem bittikten sonra havlu ile kurulayın ve bakım kreminizi sürmeyi unutmayın. Tırnak törpülenmesi ise gelişi güzel değil tek yönde düzgün bir şekilde yapılması gerekir.

Ayak Tırnaklarının Bakımı

Ayak tırnakları sürekli ayakkabı içinde olduğu için ayrıca bir bakım isterler. Ayak tırnaklarının kesimi düz şekilde olmalıdır. Ayak derisine batmasına engel olmak için düz şekilde kesilmesi gerekir. Batık tırnaklar acı vereceğinden dolayı tırnak kesimi önemlidir. Ay şekilde kesimler yanlış tırnak büyümesine sebep olur.

Bu yazı 252 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun