Gebeliğin 32. Haftası

Paylaş
 

Gebeliğin otuz ikinci haftası itibariyle artık bebeğiniz hatta kalmak için ona yardımcı olacak olan nefes alma ve emme becerilerini tecrübe etmeye başladı. Dış dünyaya bebeğinizin bu şekilde daha iyi hazırlandığını söyleyebiliriz.

Hamileliğin 32. Haftasında Bebeğin Gelişimi

Hamileliğin 32. Haftası bebeğinizin dış dünyaya alışabilmesi için birçok fonksiyonu elde ettiği haftalardan birisidir. Bebeğiniz bu hafta içerisinde ortalama 42 cm boya ve 1 kilo 700 gram kiloya sahip olacaktır. Bebeğinizin artık rahminizde çok büyük bir yere sahip olduğunu görebilirsiniz. Bu süreç zarfında artık her hafta 500 gram almaya başlayacaksınız ve bunun yarısı bebeğinize gidecek. Bebeğinizin bu haftada el ve ayak tırnakları oluşmuşken saçları da tamamlanmış durumdadır. Cildi ise doğum sonrasındaki haline çok yakındır. Bebeğinizin parlak ve yumuşak bir cildi vardır. Aynı zamanda bir süredir parmağını da emmeye başladı.

Hamileliğin 32. Haftasında Annede Görülen Değişimler

Hamileliğin 32. haftası itibariyle artık 11 kilo almış olacaksınız. Bebeğiniz doğana kadar ortalama 2 ile 4 kilo arasında daha kilo alırsınız. Normal bir kiloya sahip olan kadınların hamilelik süresi boyunca 11 – 15 kilo daha alması beklenmektedir. Normalin biraz üzerinde bir kiloya sahipsiniz 6 ile 11 kilo arasında kilo almalısınız. Zayıf olan anne adayları ise 12 ile 18 kilo arasında almalıdır. Düzenli ve sağlıklı beslenerek aynı zamanda hamilelik egzersizlerinizi aksatmayarak ideal kiloda kalma imkanınız vardır. Kilosunun normal olmadığını düşünen kadınların beslenme danışmanına ve doktoruna bu durumu belirtmesi gerekmektedir.

Bu yazı 356 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun