Genç Gözükmenizi Sağlayacak Makyaj Tüyoları

Paylaş
 

Kadınlar yaşları kaç olursa olsun her zaman genç ve canlı gözükmek isterler. Fakat zamanı geri alma gibi bir imkanımız olmadığı için bazı ufak taktikler ile daha genç gözükme yoluna gideriz. Sağlık sitesi olarak sizlere genç gözükmenizi sağlayacak makyaj tüyoları hakkında bilgi vereceğiz. Bu şekilde makyajınızda ufak değişimler yaparak daha genç görünebilirsiniz.

Mutlaka Nemlendirici Kullanın

Kırışıklıklarınız sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. Kırışıklıkların oluşmasının sebebi ise; cildin nemsiz ve kuru olmasıdır. Bu sorunun üstesinden gelmek isteyen kişiler ise cildini düzenli olarak nemlendirme yoluna gitmelidir. Makyaj yapmaya başlamadan önce kendi cilt tipinize uygun olarak seçmiş olduğunuz bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmelisiniz. Bu şekilde yumuşak bir cilde de sahip olursunuz.

Makyaj Bazı Kullanmalısınız

Makyaja başlamadan önce baz kullanmanız cildinizi makyaj malzemelerinin zararlı özelliklerinden koruma imkanını sizlere sunmaktadır. Aynı zamanda cildinizin daha pürüzsüz ve yumuşak olmasına da yardımcı olur. Olduğunuzdan daha genç görünmek istediğiniz mutlaka makyaj öncesinde baz kullanma yoluna gitmeniz gerekmektedir.

Likit Fondöten Kullanmalısınız

Fondötenler arasında likit fondötenler cildinizi diğer fondöten çeşitlerine göre daha genç ve iyi gösterecektir. Fakat yine de çok fazla kullanmamaya dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde yüzünüzde yer alan çizgilere dolar ve genç görünmenizin önüne geçer. Eğer yüzünüzün daha ışıltılı ve canlı gözükmesini istiyorsanız bu noktada fondöteninizin içerisine sıvı aydınlatıcı ekleme yoluna gidebilirsiniz.

Makyaj Fırçası Yerine Ellerinizi Kullanın

Fondöten ve kapatıcılarınızı uyguladığınız sırada makyaj fırçası kullanmak yerine ellerinizi kullanma yoluna gidebilirsiniz. Ellerinizin ısısı makyaj malzemenizin daha iyi bir şekilde dağılmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda çizgilere dolmasını da engelleme özelliğine sahiptir.

Gözünüzün Altındaki Morluklardan Kurtulmanız Gerekir

Kadınların yaşları ilerlediği zaman ciltlerine renk vermekte olan hücreler de yaşlanır. Bu yüzden göz altında yer alan koyuluklarda daha belirgin bir hal almaya başlar. Gözünüzün altında oluşan morlukları ise tüm cildinize fondöten sürmeden önce sarı bazlı olan bir kapatıcı ile kapatabilme imkanına sahip olursunuz.

Mutlaka Allık Sürün

Elmacık kemiklerinize doğal bir şekilde allık uyguladığınız takdirde yüzünüzde bir kaldırma etkisi yaratacağını unutmamanız gerekir. Bu şekilde olduğunuzdan daha genç görünme imkanına da sahip olursunuz. Allık süreceğiniz sırada tercihinizi ise; her cilt tipine uygun olan şeftali tonları üzerinden yapabilirsiniz. Bu tonlar cildinize canlılık katma özelliğine de sahiptir.

Kontür uygulamalısınız

Cildinize cilt tonunuza göre biraz daha koyu olan bir fondöten veya likit bronzlaştırıcı ile ince bir kontür uygulayabilirsiniz. Kontür uygulayacağınız sırada kulak hizanızdan ağzınıza doğru ince bir fırça ile uygulamanız gerekmektedir. Kontür uyguladığınız zaman yüzünüz daha ince ve kemikli bir görünüme sahip olacaktır. Kontür uygulamak aynı zamanda genç gösterme özelliğine sahip olan hileler arasında yer alır.

Pudra Kullanmayın

Pudra kullanmak genç görünmek isteyen kadınların yapacağı en büyük hatalar arasında yer almaktadır. Pudranın cildi yaşlandırma özelliği bulunuyor. Bu yüzden olabildiğince az kullanma yoluna gitmeniz gerekir. Yağlı bir cilde sahip olan kişiler genellikle pudra kullanmadan yapamazlar. Bu tarz bir durum yaşıyorsanız sadece göz çevrenize ve alnınıza kullanmaya dikkat etmelisiniz. Çok sık ve fazla pudra kullanmanız sonrasında kırışıklık sorunu yaşamanıza sebep olabilmektedir.

Bu yazı 252 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun