Genital Bölge Temizliği Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paylaş
 

Bütün kadınlar genital bölge temizliği sırasında dikkatli olmalıdır. Bu evrede yapacağınız yanlış hamleler genital bölgenizde sorunlar yaşanmasına sebep olabilir. Sağlık sitesi olarak sizlere genital bölge temizliği sırasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Temizlik Sırasında Sabun Kullanmamalısınız

Adet dönemi, tuvalet ve cinsel ilişkiden sonra genital bölgenizi temizlemek isteyebilirsiniz. Yalnız genital bölgenizi temizlediğiniz sırada tercih ettiğini ürün son derece büyük bir öneme sahiptir. Sabun kullanmanız vajinanızın pH dengesinin bozulmasına sebep olabilir. Aynı zamanda akıntı, kaşıntı, ağrı, kötü koku gibi durumlar yaşandığını da görebilirsiniz. Bu noktada genital bölgeniz ile uyumlu olan ürünleri tercih etmelisiniz.

Adet Döneminde Temizliğe Dikkat Etmelisiniz

Adet döneminiz sırasında hijyenik ped ve tampon kullanmanıza bağlı olarak vajinanızda akıntı, istenmeyen kokular ve kaşıntı meydana gelebilmektedir. Tampon kullanan kişiler kullandıkları tamponu 3 saatte bir yenilemelidir. Hijyenik ped kullanıyorsanız kanama sıklığınıza göre değişiklik gösteriyor olsa da 4 saatte bir değiştirme yoluna gidebilirsiniz. Uzun süre boyunca aynı hijyenik ped ile tamponu kullanırsanız bu vajinal bölgenize zarar verecektir.

Pamuklu İç Çamaşırı Tercih Etmelisiniz

İç çamaşırınızı sentetik tercih ederseniz bu genital bölgenize zararlı bakteriler oluşmasına sebep olacaktır. İç çamaşırı seçimi sırasında ilk önceliğiniz pamuklu olan iç çamaşırlarından yana olmalıdır. Özellikle uzun süre aynı iç çamaşırını kullanmak zorunda kalıyorsanız sabah evden çıkacağınız zaman pamuklu ve temiz iç çamaşırı giymelisiniz. İç çamaşırlarınızı değiştirmeniz çok büyük önem arz eder.

Bu yazı 371 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun