Genital Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

İstenmeyen tüylerden kurtulmak hemen hemen herkesin ortak ihtiyacı olarak biliniyor. Vücudumuz bir bütün olarak tamamen deri ile kaplı bir mekanizmadır. Ancak derinin tamamı aynı hassasiyette değil. Kimi bölgeler dayanıklı iken kimi bölgeler ise oldukça hassas. Bu nedenle istenmeyen tüylerin alınması aşaması olan ağda durumlarında her bölge için aynı hassasiyet söz konusu değildir. Özellikle genital bölgelere ağda yapılırken dikkat edilmesi gerekiyor. Bu nedenle birçok kişi genital bölgeye ağda nasıl yapılır? Sorusuna doğru cevaplar bulmak için araştırma yapıyorlar.

Genital Bölgeye Ağda Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genital bölgelere ağda yapmak bu işlem için en dikkat edilmesi gereken bölgelerden birisi olarak biliniyor. Çünkü genital bölge ve çevresi derinin yapısı itibari ile çok hassas olmasından dolayı bu bölgeye ağda yapılırken çok dikkat edilmesi gerekiyor. Genital bölgedeki derinin hassas olmasının en büyük nedeni bu bölgede bulunan derinin diğer bölgelerdeki deriye göre daha ince olmasıdır. Bu nedenle ağda yaparken ağdanın çekilmesi sırasında hızlı hareket etmemeli oldukça yavaş bir şekilde çekilmesi sağlanmalıdır. Genital bölgeye ağda yapmadan önce çok sıcak olmayan ılık seviyeye yakın su ile genital bölgenin yumuşatılması sağlanmalıdır. Sonrasında yapılacak olan ağda işlemi sırasında cildin zarar görmemesi sağlanabiliyor.

Genital Bölgelere Ağda Yapılırken Rastlanan Sorunlar

Genital bölgelere ağda yapılırken rastlanan en büyük sorun kıl köklerinin ters açıdan alınmasına bağlı olarak kıl dönmesi gibi istenmeyen durumların yaşanmasıdır. Ağda yaparken tüylerini istikametine doğru ağda çekim işlemi yapılmalıdır. Bilindiği gibi kıl dönmesi sorunu tıbbi müdahale gerektiren durumlara kadar gidebiliyor. Bu nedenle genital bölgeye ağda yapılırken bu kurala dikkat edilmesi yaşanabilecek sağlık sorunlarının önüne set çekilmesi bakımından oldukça önemlidir.

Bu yazı 350 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun