Göğüs Sarkmasını Nasıl Engelleyebilirsiniz?

Paylaş
 

Göğüs sarkması, tüketilen besin maddelerinin düzenli olarak sindirilememesi ve besin maddeleri içerisinde bulunan yağların vücuttaki dağılımlarının dengesiz olarak dağılması ile oluşur. İnsanlar için temel besin maddeleri karbonhidratlar, yağlar ve proteinlerden oluşmaktadır. Proteinler tüketim sonucunda, vücut tarafından ihtiyacı oranında kullanılır. Diğer kısmı vücuttan atılır. Karbonhidratlar ise karaciğerde depolanır ve kullanılır. Yağlar ise, tüketim sonucunda sonradan kullanılmak üzere vücudun bazı bölgelerinde toplanabilir. Bu bölgeleri genel olarak göğüs bölgeleri oluşturur. Erkek ve kadınların göğüs sarkmasını nasıl engelleyebilirsiniz? Sorusu çok önemli olmaktadır.

Kadınlarda Göğüs Sarkması Engelleme

Kadınlarda göğüs sarkması spor veya egzersiz ile düzeltilebilir. Bunun dışında dengeli beslenme ile de bu durumun önüne geçilebilir. Bu amaçla yağ içeriği düşük olan ve protein ağırlıklı besinler tüketilmelidir. Bu sayede vücutta yağ birikimi önlenir. Aksine protein içeriği yüksek olan besin maddelerinin tüketimi ile vücuttaki yağ ve kas dokusunun sert olmasına neden olur. Bu müdahalelerin dışında korse uygulaması ile de bu durumun önüne geçilir.

Erkeklerde Göğüs Sarkması Engelleme

Erkeklerde göğüs sarkması engellemek için spor ve egzersiz uygulaması mutlak gereklidir. Erkeklerde göğüs sarkması jinekomasti olarak adlandırılır ve mutlaka tıbbi müdahale gerekmektedir. Bu amaçla bir estetik merkezine başvurulmalıdır. Erkeklerin korse gibi düzeltme tekniklerinin kullanılamaması tıbbi müdahaleye olan talebin artmasına da neden olmaktadır.

Göğüs Sarkmasında Tıbbi Müdahalenin Sakıncaları

Göğüs sarkmalarında tıbbi müdahale vücudun dengesini bozacağından sonraki dönemlerde oldukça sıkıntı yaratmaktadır. Tıbbi müdahale göğüs bölgesinde biriken yağ kitlesinin operasyon ile alınması şeklindedir. Operasyon lokal anestezi ile yapılmakta olduğu için, hastalar tarafından ağrı hissedilmemektedir. Bunun dışında yağın alındığı bölgede, daha sonraki dönemlerdeki dengesiz beslenme sonucu oluşan yağ birikimi tekrar operasyon yapılamayacağı için tehlikeli olmaktadır.

Bu yazı 394 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun