Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Ciltte gerginlik ve nem veren maddelerin azalmasıyla baş gösteren sorunların başında göz altı morlukları gelmektedir. Estetik bir kaygı oluşturan bu durum kişilerin yaşlı, yorgun ya da hasta görünmesine neden olur. Gözaltına uygulanan ışık dolgusuyla yapılmakta olan bu tedavi kısa sürede ve acısız bir biçimde yapılır. Plastik cerrahlar ya da dermatologlar tarafından yapılan bir uygulamadır. Peki, göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır?

Gözaltı Işık Dolgusu Uygulaması

Uygulama yapılacak olan bölge, antiseptik bir solüsyonla temizlenmektedir. Ardından lokal anestezi yapılmaktadır. Kapalı uçlu kanüller ile dolgu malzemesi akıtması yapılır. Gözaltı bölgelerine hacim artışı uygulanır. Uygulama yaklaşık olarak 30 dakika gibi bir sürede yapılır. Kalıcılığı 15 aya kadar sürer. Bu uygulama düzenli bir biçimde yapıldığı zaman, kalıcılığı artmaktadır. Gözaltı ışık dolgusu; kahverengi halkaları yok etmede, morlukları ve çökmeleri önlemekte,hüzünlü, yorgun ve yaşlı yüz ifadesinden kurtulmayı sağlar. Gözaltı ışık dolgusuyla beraber kırışıklıklar da giderilmektedir. Doğru uygulamayla,alanında uzman olan doktorlarla beraber bu dolguları yaptırmakta hiçbir risk bulunmaz. Güvenilir ve doğru kliniklerde yapılmalıdır. Alanında uzman doktorlarla doğru uygulama ve kullanılan dolgu malzemelerinin kalitesi gibi önemli faktörler; tedavi süreci etkilemektedir.

Gözaltı Dolgusu Kimlere Uygulanır, Nelere Dikkat Edilir?

Bebek emzirmeyen, gelişim çağını tamamlamış olan erkek ve kadınlara, hamile olmayanlara uygulanmaktadır. Uygulamadan üç gün öncesine kadar alkol tüketimi bırakılmalıdır. Göz çevresinde herhangi bir yerde aktif bir uçuk enfeksiyonu varsa, gözaltı dolgusu yapılmamaktadır. Uygulama öncesinde, kullanmış olduğunuz ilaçlarla ilgili doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. Dolgu sonrasıaşırı mimik yapımından kaçınılmalıdır. Dolgu sonrası ilk üç gün balık yağı,sarımsak ve yeşil çay gibi kafein oranı yüksek olan gıdalardan uzak durulmalı ve ilaç kullanılmamalıdır.

Bu yazı 289 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun