Göz Altı Morluğu Oluşma Sebepleri

Paylaş
 

Öğrencilerde, çalışanlarda, gençlerde kısacası herkeste göz altı morluklarının oluştuğunu görebiliriniz. Özellikle uykusuzluk ve yorgunluk gibi problemler yaşayan kişiler gözaltı morluklarından çok fazla şikayet etmektedir. Gözaltı morluklarının oluşma sebebi genellikle değişiklik göstermektedir.

Uyku Problemleri

Gözaltında morlukların oluşmasının en büyük sebepleri arasında yeteri kadar uyumamak yer almaktadır. Eğer uyanmanız gereken saatten önce uyanıyorsanız, yeteri kadar uyumuyorsanız veya hiç uyumuyorsanız ilk olarak bunun sebeplerini araştırmanız gerekir. Yaşadığınız uyku sorunları sadece gözaltınızda oluşan morluklar için değil aynı zamanda genel sağlığınız açısından da çok büyük tehlike arz etmektedir.

Alkol ve Sigara Tüketimi

Gözaltı morluklarının en ciddi sebepleri arasında sigara ve alkol tüketimi yer almaktadır. Sigara gibi türün ürünleri genel sağlığınız için son derece zararlıyken damarlarınızda renk değişimi oluşmasına da sebep olacaktır. Damarların renkleri değiştiği zaman cilt altından daha fazla belli olacaktır.

Makyaj Temizlenmeden Uyunması

Vücudumuzdaki gözenekler de sürekli nefes alır. Gün içerisinde sürekli olarak makyaj yapmanız dahi vücudunuz için çok zararlıdır. Vücudunuz  genellikle uyku halindeyken nefes alacaktır. Bu yüzden uyumadan önce makyajınızı silmeniz çok önemlidir. Makyajınızı silmeden uyursanız gözenekleriniz tıkanacak ve nefes alamayacaktır.

Aşırı Tuz Tüketimi

Tuz aşırı tüketildiği zaman vücudunuzda su birikmesine ve şişlik oluşmasına sebep olacaktır. Eğer tuz çok fazla tüketirseniz gözaltınızda şişlikler ve morluklar oluşacaktır. Ek olarak fazla tuz tüketiminiz böbreklerinizi de olumsuz etkileyecektir.

Bu yazı 313 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun