Göz Altı Torbalarına Kesin Çözüm

Paylaş
 

Göz altı torbaları herkesin başına gelebilen, yaygın bir şekilde şikayet edilen, istenmeyen bir durumdur. Göz altı torbalarının şişliği, koyu renkli oluşu, kişiye hasta yorgun veya yaşlanmış benzeri tanımlar yapılmasına sebebiyet verebilir. Buda kişinin kendini çirkin ve kötü hissetmesine sebep olabilir. Göz altı torbaları sıklıkla yanlış beslenme yüzünden olur. Göz altı torbalarına kesin çözüm ameliyat veya doğal çözümlerdir.

Evde Yapılacak Göz Altı Torba Çözümü

Her akşam yatmadan önce gözlerinizin üzerine nemli bir havlu yerleştirin 5 dakika gözlerinizin üzerinde bekletin. Poset çay tüketimi yaptıktan sonra o çay posetlerini atmayıp buzdolabında soğutun, soğuttuğunuz poset çayları gözlerine koyun ve gözlerinizin üzerinde 20 dakika kalmalarını sağlayın. 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın, morluk ve torba görünümü hafifleyecektir. İki gözünüze birer dilim salatalık koyup 10 dakika bekleyin, salatalık bol su içerdiği için gözlerinizi nemlendirecektir. 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ile badem yağını karıştırıp gözlerinize gelmeyecek şekilde göz altlarınıza ve göz çevrenize sürdüğünüzde 20 dakika beklettiğinizde göz altı torbalarınızın azaldığını farkedeceksiniz.

Neden Göz Altı Torbaları Oluşur?

Yaş ilerledikçe göz altı torbaları büyümeye ve belirgin hale gelmeye başlar, pek çok insanın temel göz altı sebeplerinden biri olan, yetersiz uyku veya uyunması gereken saatler içinde değil(örneğin gece uykusu değil gündüz uykusu) sigara ve alkol kullanmak, ağlamak, regl dönemi, vücutta su kaybı, yorgunluk stres, kalıtımsal özellikler, alerji ve soğuk algınlığı sodyum, ödem altta yatan çeşitli rahatsızlıklar gibi sebepler göz altı torbalarının başlıca sebeplerindendir. Çözüm olarak evde yapılacak doğal karışımlar ve estetik ameliyatlar çare olabilir. Bir doktora gidip gerçek sebebini öğrenebilir, estetik ameliyat ile göz altı torbalarınızı aldırabilir. sigara alkol kullanımını bırakıp düzenli uyku ve beslenmenin olduğu bir hayat stiline geçebilirsiniz.

Bu yazı 333 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun