Göz Renginize Uygun Göz Farı Seçimi

Paylaş
 

Makyaj yaptığınız süre boyunca yüzünüzdeki  bütün ayrıntılara dikkat etmeniz gerekecektir. Göz farı seçimi sırasında ise göz renginizle uyumlu olan renkleri tercih etmeniz gerekecektir. Makyaj yapıldığı sıra içerisinde göz makyajı en fazla vakit alan bölümler arasında yer almaktadır.

Mavi Gözler

Mavi lens takan kişiler veya mavi gözlere sahip olan kişiler far rengi seçimi sırasında tercihlerini toprak renklerinden yana kullanmalıdır. Toprak tonlarında olan bir far, gözlerinizin rengini daha iyi şekilde ortaya çıkaracaktır. Aynı zamanda toprak tonlarına yakın renkler olan ten rengi, turuncu, turunçgil ve çikolata rengi tercih edebilirsiniz.

Yeşil Gözler

Yeşil gözlere sahip olan kişiler için en ideal far renginin kırmızı ve tonları olduğunu söylediğimiz zaman büyük ihtimal herkes şaşıracaktır. Kırmızının hangi tonunu tercih ederseniz edin gözlerinizin daha etkileyici ve keskin olmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda toz pembe tonları da gözlerinize bir masumiyet katacaktır.

Kahverengi Gözler

Gözlerinizin rengi kahverengiyse sizin için en ideal far renklerinin bronz ve mavi tonları olduğunu söyleyebiliriz. Mavinin bütün tonları kahverengi gözlerde çok güzel durmaktadır. Aynı zamanda haki, bronz ve bakır tonlarında farların da kahverengi gözlerde çok güzel bir görünüm oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Ela Gözler

Gözlerinizin rengi ela ise gerçekten çok şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Çünkü birçok rengi gönül rahatlığıyla kullanma imkanına sahip olursunuz. Ela gözlerde doğal bir görünüm sağlayan fark renginin ise kahverengi tonları olduğunu görüyoruz. Bakır, bronz, mor ve turuncu tonları da güzel bir görünüm sunmaktadır.

Bu yazı 332 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun