Grip Algınlığına İyi Gelen Bitkiler

Paylaş
 

Özellikle sonbahar aylarının yaklaştığı dönemlerde soğuk algınlığı çoğalır. Hava sıcaklıklarının düşmesi nedeniyle bağışıklık sisteminin çökmesi grip algınlığının da ortaya çıkmasına neden olur. Grip algınlığı için bazı tedavi yöntemleri bulunurken, çeşitli doğal bitkilerde grip ve soğuk algınlığı için önerilir. Grip rahatsızlığı geçiriyorsanız bir hekim kontrolünde ve önerileriyle bitkilerden destek alınmaktadır. Grip algınlığına iyi gelen bitkiler liste halinde sunulmuştur. Özellikle çocuklar, yaşlılar ve kronik rahatsızlığı olanlar gripten en fazla etkilenen grup olarak belirtiler. Bu nedenden dolayı tıbbi ilaçların yanı sıra bitki desteği de alınırsa iyileşme süreci çok daha hızlı olur. Yatak istirahatı ile birlikte kullanılan bitki çayları şifa kaynağıdır.

Gribe İyi Gelen Bitkiler

Soğuk algınlığı ve grip tedavisinde ek olarak bitki çayları önerildiği için kişilerin merak ettiği soru hangi bitkilerin gribe iyi geldiğidir. Gribe iyi gelen bitkiler;

Ekinezya Çayı: Bağışıklık sistemini güçlendiren en kuvvetli çay olarak bilinir. Günde sadece 2 fincan içildiğinde grip olmayı engeller.

Adaçayı: Grip ile birlikte boğaz ağrısı şikâyetleri de artar. Evde demleyeceğiniz adaçayı boğaz ağrısına çok iyi gelecektir. Adaçayının ayrıca rahatlık verme özelliği de b ulunmaktadır.

Ihlamur Çayı: Grip denildiğinde ilk akla gelen bitki çayı ıhlamurdur. Her mutfakta mutlaka bulunan ve kış aylarının vazgeçilmez içeceği ıhlamur soğuk algınlığına savaş açar. Ağrı giderici, iltihap çözücü ve boğaz ağrılarının iyileştirmesinde önemli rolü vardır. Öksürük şikayetiniz varsa boğazı yumuşattığından günde en az 3 fincan ıhlamur çayı tüketebilirsiniz. Yeşil Çay da gribe çok iyi gelen bitkiler arasındadır.

Gribi Ne Geçirir?

Grip ve soğuk algınlığını düzenli bitki çayı tüketmek ve istirahat önemli ölçüde geçirir. Tıbbi ilaçların yanı sıra doğal desteklerinde bu rahatsızlıklara çok iyi geldiği söylenmektedir.

Bu yazı 313 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun