Güneş Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paylaş
 

Güneş kremi seçme evresinde dikkat etmeniz gereken birçok nokta yer almaktadır. İnsanlar yanlış güneş kremi seçtikleri için güneşin zararlı ışınlarından tam olarak korunamıyor. Güneş kremi seçme evresinde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar arasında cilt tipi farklılıklarının yer aldığını söyleyebiliriz. Herkesin cildi güneş ışınlarına karşı birbirinden farklı şekilde hassasiyet gösterir. Bu yüzden seçmiş olduğunuz krem de tamamen sizin cilt sorunlarınıza cilt özelliklerinize uygun olmalıdır.

Güneş kremi seçimi sırasında kişinin yaşadığı coğrafi bölge, ırk ve ten farklılıkları bu detayların ortaya çıkma evresinde en önemli faktörler olarak görülebilmektedir. Örneğin kuzey bölgelerde yaşayan kişiler güneşe karşı daha duyarlıdır. Güney bölgelerinde yaşayan kişiler ise güneşten daha az etkilenir. Çok aşırı açık tenlilerde aşırı koruma, çok açık tenli olan kişilerde yüksek koruma, kumral tenlerde orta koruma ve koyu tenlere sahip olan kişilerde düşük koruma ideal olacaktır.

Her krem tipinde olduğu gibi güneş kreminde de vücut ve yüz için farklı krem tercihleri vardır. Yüz için güneş kremi seçtiğiniz evrede farklı cilt tiplerini de düşünerek karar vermelisiniz. Kuru, hassas ve açık renk olan cilt tiplerinde yoğun bir şekilde nem verme özelliği olan kremleri  tercih etmelisiniz. Normal ve yağlı cilt tiplerinde ise hafif formüllü olan ürünler tercih edilmelidir.

Güneş Kremi En İyi Nasıl Kullanılır?

Güneş kremlerini ve bütün güneş ürünlerini güneşe çıkmadan yarım saat önce sürmeli ve gün içerisinde 3 saatte bir tekrar sürmeye dikkat etmelisiniz. Krem bol miktarda ve sürdüğünüz alanı komple kaplayacak şekilde sürülmesi gerekir. Sürülen miktar ile güneşten koruma miktarının aynı oranda olduğunu söyleyebiliriz. Güneş kremi seçimi evresinde kullanımı kolay ürünler seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Bu yazı 413 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun