Hamile Kalmanın Kolay Yolları

Paylaş
 

Ailenize yeni bir üye katılmasını istediğiniz zaman ilk olarak buna hazır olmanız gerekmektedir. Nasıl hamile kalınır? Sorusu ise hamilelik adına kendisini hazır hisseden kadınlar tarafından çok fazla sorulmaktadır. Sağlık hocası olarak sizlere hamile kalmanın kolay yolları hakkında bilgi vereceğiz.

Yumurtlama Döneminde İlişkiye Girmeye Dikkat Edin

Adet düzeni düzenli bir şekilde ilerleyen kişiler için ilişkiye girme adına en verimli olan dönem reglinin başladığı günden itibaren 11’nci ile 16’ncı gün arasındaki dönemdir. Bu dönemde kadınlar cinsel istek ve doğurganlık artış göstermektedir. Cinsel ilişkiye girmenizi eğer bu döneme getirirseniz hamilelik testi olumlu şekilde sonuçlanabilir.

Alkol ve Sigarada Uzak Durun

Alkol ve sigara tüketiminin hamile kalma evresinde olumsuz şekilde etkilediğini söyleyebiliriz. Özellikle erkeklerde sigara kullanımı sperm hareketliliğini ve sperm sayısını düşürmektedir. Aynı zamanda alkol de sperm kalitesinin düşmesine sebep olmaktadır. Bu durum karşısında hamile kalma olasılığı da otomatik olarak düşmektedir.

Sağlıklı Beslenmelisiniz

Hamile kalmak istediğiniz dönemlerde olabildiğince sağlıklı beslenerek özelikle düşük kalorili diyetler yapmamaya özen göstermelisiniz. Kadınların günlük kalori miktarlı üremelerini otomatik şekilde etkilemektedir. Yalnız bu durum ne kadar fazla kalori alırsanız hamil kalma olasılığınızın o kadar yüksek olduğu anlamına gelmemektedir. Beslenme şeklinize vitamin takviyeleri ekleyerek desteklemelisiniz. Cinsel isteği artırma noktasında A ve D vitaminlerinin etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Stres Hamile Kalmayı Engelliyor

Stres insan vücudunda birçok olumsuz etkiye sahiptir. Stresli bir hayatınız varsa bu hamile kalmanızı önleyecektir. Çiftler eğer iki veya üç olumsuz deneme yaşadığı zaman hamile kalma noktasında kaygılanacaktır. Bu kaygı işlerinizi daha fazla zorlaştırabilir.

Bu yazı 309 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun