Hamile Olduğunuza İşaret Eden Belirtiler

Paylaş
 

Hamile olduğunuz zaman vücudunuz size erkenden bazı belirtileri vermeye başlayacaktır. Bu evrede eğer regl düzeninizde her zamanki regl düzeninize göre farklı fiziksel ve duygusal değişimler hissediyorsanız bu değişimleri iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Hamile olduğunuzu erkenden anlamanızı sağlayan bazı belirtiler vardır. Yazımızda sizlere bu belirtileri vereceğiz.

Acıyan ve Şişmiş Göğüsler

Şişen ve acıyan göğüsler bir regl belirtisi olabildiği gibi hamileliğinde belirtisi olabilmektedir. Gebelik sürecinde kadınların vücudunda bazı hormonlar salgılanmaya başlar. Bu yüzden göğüslerinizde acı ve şişkinlik hissi duyabilirsiniz.

Yorgunluk ve Bitkinlik

Normal bir aktivite yaptığınız zaman sonrasında hissedeceğiniz yorgunluk ve bitkinlik gibi hisler gayet doğaldır. Fakat normale göre gereğinden fazla bir yorgunluk hissi duyuyorsanız bu durum erken gebeliğin semptomları arasında yer almaktadır. Bunun beraberinde reglinizde gecikme söz konusu ise büyük ihtimalle hamilesinizdir.

Mide Bulantısı

Özellikle sabah uyandığınız zaman midenizde bulantı hissediyorsanız ve bu bulantının yanı sıra kusma gibi durumlar yaşıyorsanız hamile olma ihtimaliniz çok yüksek demektir. Çünkü hamile olmanızla beraber hormonlarınız harekete geçer. Hormonlarınızda yaşanan bu hareketlenme de mide bulantısı oluşmasına sebep olabilmektedir

Yemeklere ve Kokulara Karşı Duyarlılık

Gebelik sürecinde olan kadınlar yemeklere ve kokulara karşı normale göre daha fazla duyarlılık gösterir. Bu yüzden en ufak kokuya karşı burnunuz çok fazla hassaslaşacaktır. Aynı zamanda tat alma duyunuzda da farklılıklar oluşmaktadır. Yediğiniz yemeklerde her zamankinden daha fazla tat alırsınız. Bunlarda erken hamileliğin belirtisidir.

Bu yazı 396 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun