Hamilelik Testleri Hangi Günlerde Pozitifleşir?

Paylaş
 

Anne olabilmek, bebek sahibi olmak dünyanın en mucizevi olayıdır. İçinizde büyüyen bir canlının olduğunu bilmek, karnınızdayken bile koruma hissini artırır. Bebek sahibi olabilmek için hamile kalma olasılığı yüksek zamanlar mevcuttur. Peki, hamilelik testleri hangi günlerde pozitifleşir?

Gebelik İhtimalinin Yüksek Olduğu Dönemler

Hamile kalmak için binbir türlü yöntem deneyen bayanlar, en önemli noktayı kaçırdıklarının farkında değillerdir. Yumurtlama dönemi hamileliğin en çok oluşma ihtimalinin yüksek olduğu dönemlerdir. Yumurtlama dönemini yakalayabilmek için aslında vücudunuz size yol gösterir. Bu da adet sonrasındaki ilk on gün içindedir. Yumurta çatlaması gerçekleşir ve döllenme kolay sağlanır. Yumurtlama döneminizi ilk on gün dışında rahim içerisinden gelen akıntı yöntemi ile de anlayabilirsiniz. Akıntı kokulu olmamalıdır. Kokulu olan akıntı aynı zamanda hastalık da habercisidir. Kadın doğum uzmanına başvurmalı ihmal etmemelisiniz.

Yumurtlama Döneminin Özelliği Nedir?

Yumurtlama dönemi rahmin döllenmeye en müsait olduğu zamandır. Erkeğin sperminin kuvvetli ya da zayıf olduğu dönemlerde kadın yumurtalığı çatlak olduğu için ara sızıntılardan kolaylıkla sızabilir. Elbette tutmama olasılığı da mevcuttur. Döllenme sonrası kadın hemen duş almamalı yaklaşık bir saat süre ile dinlenmelidir. Bu durum gebeliğin artış hızını arttıracaktır. Tavsiye edilen birkaç taktik de kadının ayaklarını yukarı kaldırması ve belinin altına yastık koymasıdır. Bu durumu gün aşırı yumurtlama dönemi boyunca denemeniz tavsiye edilir. Anneliği fazlasıyla arzu eden bayanlar için detaylar oldukça önemlidir. Aile kurmak, aile olduğunuzu hissetmek dünyada tadabileceğiniz en güzel duygudur.

Hamile Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Hamile olduğunuzu vücudunuz belirli aralıklarla belli eder. Göğüsleriniz etrafı acımaya başlar, hafif kasık ağrısı da yaşayabilirsiniz. Adet gününüz yaklaşmış ise bu belirtiler adet döneminde de gerçekleşir. Bu sebeple belirtileri karıştırmayınız. En net sonucu adetinizin üzerinden üç gün geçmesinden sonra kan tahlilinde görebilirsiniz.

Bu yazı 316 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun