Hamilelikte Hastalıktan Korunma Yolları

Paylaş
 

Hamile kadınların bünyesinin diğer kadınlara göre daha zayıf olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kış aylarının gelmesiyle beraber hastalıklarda da büyük oranda artış olmuştur. Hamile olan kadınların kendilerini bu hastalıklardan nasıl koruyacağı hakkında yazımızda bilgi vereceğiz.

Hamileler Hastalıktan Nasıl Korunmalı?

Anne ve bebeğin sağlığı için hamilelik döneminde annenin hiçbir rahatsızlığa yakalanmaması gerekiyor. Hamile olanlar ilaçların büyük bir bölümünü kullanamadığı için doğal yollarla kendinizi korumanız gerekecektir. Soğuk algınlığı, depresyon ve grip gibi rahatsızlıklardan kendinizi doğal yollarla koruyabilirsiniz.

Hamilelik Döneminde Su Tüketimi

Kış aylarında insanlar genellikle su içmek istemeyecektir. Fakat hem annenin hem de bebeğin sağlığı için günde en az 1.5 litre su içilmesi gerekiyor. Hamilelik döneminde yeterli miktarda su içilmemesi hem bebeğin suyunun azalmasına hem de annede hipertansiyon ve diyabet gibi rahatsızlıkların görülmesine sebep olacaktır.

Hastalıktan Korunmak İçin Nasıl Giyinilmeli?

Hasta olmamak için kış aylarında yaşanan bu soğuk havalardan kendinizi iyi bir şekilde korumanız gerekiyor. Bu şekilde grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara yakalanma riskinizi minimuma indirirsiniz. Kendinizi soğuk havalardan iyi bir şekilde korumak istiyorsanız sentetik veya naylon ağırlıklı olan kıyafetler yerine pamuklu ve yünlük olan yani sizi sıcak tutacak kıyafetleri tercih etmelisiniz. Naylon ve sentetik olan kıyafetler terlemeye yol açacağı için mantar enfeksiyonuna yakalanma riskinizi artıracaktır. Aynı zamanda ayakkabılarınızı olabildiğince soğuk ve su geçirmeyecek modellerden yana seçmeniz gerekir.

Bu yazı 605 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun