Her Baba Adayının Hamilelik Dönemiyle İlgili Bilmesi Gerekenler

Paylaş
 

Toplumumuzda her ne kadar hamilelik süreci tamamen kadını ilgilendiren bir durum olarak görülüyor olsa da bu süreçte erkeklerin de bilmesi gereken şeyler vardır. Çünkü erkekler hamile olan eşlerinin yanında olduğu zaman anne adayları kendisini güvende hissedecektir. Fakat Bu durumun erkekler için de çok karmaşık olduğunu söyleyebiliriz.

Aslında Zannettiğinizden Daha Güçlüsünüz

Eşinizin hamilelik sürecine hiçbir şekilde dahil olmayacağınızı kapsayan bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Bu süreç içerisinde eşinizin çok farklı ve güçlü yönleri olduğunu keşfedeceksiniz. Fakat sizinde çok ciddi bir değişimden geçeceğinizi belirtmemiz gerekiyor. Bebek beklemek ikinizde de değişimler oluşmasına sebep olacaktır.

Bütün Hamilelikler Özeldir

Sabaha kadar gebelik dönemi hakkında araştırma yapıyor olduğunuza emiz. Cinsiyeti ne zaman belli olur, bulantılar ne zaman geçer veya hangi haftada doğacak? Fakat bütün hamilelik dönemlerinin kendisine ait olan özellikleri vardır. Her kadın hamilelik sürecinde farklı tepkiler verebilir.

Parfümüne ve Yemek Kokularına Dikkat Etmen Gerekiyor

Hamilelik döneminde birçok kadın için en korkunç şeylerin başında kokuların yer aldığını söyleyebiliriz. Sürdüğünüz parfüm ve yemek kokuları gibi çok keskin kokular mide bulantısı oluşmasına sebep olabilir. Eğer sizin de eşinizde bu tarzda belirtiler yer alıyorsa parfüm kullanımıza bir süre ara verebilirsiniz.

Babalık Tamamen Duygularla İlgilidir

Babaların genelde mali durum, oda dekorasyonu ve hastane ayarlanması gibi fiziksel işlerde yer aldığını görüyoruz. Fakat bu şekilde olmak zorunda değil. Sizin de hamilelik süreci boyunca duygularınızda değişimler görülebilir.

Bu yazı 454 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun