Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Paylaş
 

Son zamanlarda özellikle güzellik alanında Hindistan cevizi yağı çok fazla kullanılmaktadır. Hindistan cevizi yağı faydaları incelendiği zaman özellikle saç bakımı ve cilt bakımı noktasında çok faydalı olduğunu görebiliyoruz.

Makyaj Temizleme

Makyajınızı gün bitiminde mutlaka temizlemeniz gerekir. Bu işlem içinde Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Ceviz büyüklüğünde olan Hindistan cevizi yağını alarak yüzünüze masaj yapar gibi sürmeniz gerekir. Sonrasında makyaj temizleme pamuğuyla silerek yüzünüzü ılık su ile yıkamalısınız.

Peeling Etkisi

Hindistan cevizi yağını peeling yaparken de kullanabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı esmer şeker ile 1 tatlı kaşığı kadar Hindistan cevizi yağını iyice karıştırın. Sonrasında cildinize sürerek bir süre bekletin. Ardından ılık su ile durulamanız gerekecektir. Bu yöntemle cildinizdeki ölü deriler atılı ve doğal bir parlaklık elde etmeniz sağlanır.

Saçınızı Şekillendirin

Saçlarınızdaki bukleler bir türlü yatışmıyor veya şekil almıyorsa Hindistan cevizi yağı bu noktada da sizlere yardımcı olacaktır. Az miktarda Hindistan cevizi yağını alarak ellerinizin arasında ısıtın. Sonrasında bunu saçlarınıza sürerek şekillendirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Nemlendirici Olarak Kullanımı

Hindistan cevizi yağı nemlendiricilerin arasında en etkili görülen yağlar arasında yer almaktadır. Ek olarak dirsek, diz ve eklem bölgelerinde oluşan kararmalarında önüne geçer. Hindistan cevizi yağını bu özelliği için kullanmak istiyorsanız duşa girmeden 15 dakika kadar önce kararmanın oluştuğu bölgeye sürün. Sonrasında ılık su ile durulamalısınız.

Bu yazı 327 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun