Hızlı Yağ Yakmanızı Sağlayacak Besinler

Paylaş
 

Yaz aylarının kendisini göstermesiyle beraber insanlar artık kış aylarının oluşturmuş olduğu ağırlıklardan kurtularak yaz mevsimine daha zayıf girmeye dikkat etmektedir. Bu evrede tüketeceğiniz besinler çok büyük önem arz etmektedir. Sizlere hızlı yağ yakmanızı sağlayacak besinler hakkında bilgi vereceğiz.

Zerdeçal

Zerdeçalın en büyük özelliği bağırsak hareketlerini hızlandırmasıdır. Bu şekilde sindiriminize büyük oranda yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yağ yakımı noktasında da yardımcı olma özelliğine sahiptir. Zerdeçal, ağzınızın içerisinde yer alan bazı reseptörleri etkiler ve bu şekilde metabolizmanızı hızlandırır.

Yoğurt

Yoğurdun içinde yer alan faydalı bakterilerin sayesinde sindirim sisteminin düzenlenmesi noktasında yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda yapılan araştırmalar öğün aralarında yoğurt yiyen kişiler yemeyen kişilere göre daha fazla yağ yakmaktadır. Yoğurt özellikle karın bölgesinde yağların yakılması noktasında etkilidir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağının içerisinde MCT olarak adlandırılan orta zincirli yağ asitleri bulunmaktadır. Bu yağ çeşidinin metabolizması diğer yağ çeşitlerine göre daha farklıdır. Bu şekilde yağ yakımını desteklenme özelliğine sahiptir. İçtiğiniz suyun veya kahvenin içerisinde 1 kaşık Hindistan cevizi yağı atarak yağ yakımınızı hızlandırabilirsiniz.

Fıstık Ezmesi

Tokluk sürecinizin uzamasını istiyorsanız 1 yemek kaşığı şekersiz fıstık ezmesi tüketebilirsiniz. Yağ yakımınızı hızlandırma konusunda çok iyi olan fıstık ezmesi kan şekerinizin desteklenmesi noktasında da oldukça iyidir. Normalde kalorisi yüksek ve yağ içeriği fazla olan bir besin olmasına rağmen içerisinde yer alan yağlar sağlıklıdır. Aynı zamanda vitamin, protein ve mineraller sayesinde çok fazla olumlu etkisi de bulunmaktadır.

Bu yazı 391 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun