İç Çamaşırı Seçimi Sırasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Paylaş
 

Kıyafet seçimlerimiz sırasında genellikle iç çamaşırlarımız hakkında çok fazla düşünmeyiz. Çünkü içimize giydiğimiz kıyafetlere değil de dışımıza giydiğimiz kıyafetlere daha fazla özen gösteriyoruz. Aslında iç çamaşırı seçimi sırasında çok dikkatli olmalı ve tercih ettiğiniz iç çamaşırının sağlığınıza büyük oranda etkisi olduğunu bilmelisiniz.

Pamuklu İç Çamaşırları Tercih Edin

Pamuklu iç çamaşırlarının çok seksi bir iç çamaşırı tercihi olmadığını biz de kabul ediyoruz. Fakat pamuklu iç çamaşırlarının en sağlıklı seçim olduğunu söyleyebiliriz. Sentetik ve ipek kumaşlarda cildiniz nefes almadığı için bakteri oluşma ihtimali çok yüksektir. Eğer mutlaka sentetik bir iç çamaşırı tercih edecekseniz de ağ kısmı pamuklu olan iç çamaşırlarını tercih etmelisiniz.

Tanga Kullanımına Dikkat Edin

Tayt tarzında kıyafetler giydiğiniz zaman külot çizgilerinin güzel durmayacağını herkes bilir. Bu tarz dar kıyafetler için tanga çok iyi bir tercihdir. Fakat tanga kullanımının da bazı riskler barındırdığını söyleyebiliriz. Özellikle kumaş bölümünde bir bakteri bulunuyorsa bu sizi çok rahatsız edecektir. Yani kullandığınız tanga üretranızda veya genital bölgenizde bakteri birikmesine sebep olabilir.

Yatarken İç Çamaşırı Giyilmeli Mi?

Uzmanlara göre çıplak yatmıyor olsanız bile yatarken pijamanızın altına iç çamaşırı giymemeniz gerektiğini belirtiyor. Özellikle bazı enfeksiyonlar noktasında geçmişiniz çok sağlıklı değilse buna daha fazla dikkat etmeniz gerekecektir. Gece boyunca nemin sıkışmış olması bazı bakteri enfeksiyonlarının oluşmasına da sebep olacaktır. Gece iç çamaşırı kullanmamanız ise cinsel bölgenizin hava almasını sağlarken temiz ve kuru kalmasına da yardımcı olacaktır.

Yanlış Beden Seçimine Dikkat

Kimse iç çamaşırı giyeceği sırada kendisine çok boş gelen ve sarkan bir iç çamaşırı giymek istemeyecektir. Fakat sizi çok fazla sıkacak iç çamaşırı giymeniz de risk oluşturacaktır. Sıkı iç çamaşırı kullanımı sıkmasına ve tahriş oluşmasına sebep olur. Söz konusu ise vajinanız olduğu için bu durum daha hassas olacaktır.

Bu yazı 340 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Facebookta bizi bulun